دامنه چیست؟

دامنه در واقع نام وبسایت شما می باشد که هرکس این نام را در مرورگر خود وارد کند ، محتویات وبسایت شما نمایش داده می شود.
دامنه از دو قسمت نام و پسوند شکل گرفته است.مثلا maralhost.ir در واقع ir پسوند و maralhost نام سایت می باشد.شما با توجه به سلیقه و نام کسب و کار خود می توانید یک نام برای سایت خودتان انتخاب کنید.

آیا تفاوتی بین پسوند دامنه‌ها وجود دارد؟

خیر. هیچ تفاوتی بین پسوند دامنه‌ها وجود ندارد؛ اما معمولاً رسم بر این است که سایت‌های سازمان‌های ارایه‌دهنده خدمات دارای پسوند org. و یا سایت‌های تجاری دارای پسوند com. هستند. پسوندهایی مانند ir. و us. نیز پسوندهای کشوری نام دارند که برای هر کشور، منحصر به فرد هستند. به عنوان مثال، پسوند ایران، ir. و پسوند کشور بریتانیا، uk. است.

مدت تحویل سرویس و ثبت دامنه چقدر است؟

دامنه های بین المللی نظیر com,org.net … بعد از پرداخت بصورت لحظه ای ثبت می شوند،دامنه های ای ار بصورت آنی بعد از اعلام شناسه توسط ما ثبت می شود،نیاز به تاییده از سمت nic دارد که معمولا 12 ساعت تاییده طول می کشد.تحویل سرویس های هاست بعد از پرداخت بصورت آنی می باشد.

منظور از Sub Domain چيست ؟

نامي است که قبل از Domain اصلي قرار مي گيرد و با نقطه از آن جدا مي شود . به عنوان مثال maralhost.com يک Domain است و host.maralhost.com يک Sub Domain است .

Domain Aliasچیست؟

Domain Alias دامنه ی فرعی سایت شما می باشد در واقع شما می توانید یک اسمی را که غیر از نام دامنه ی اصلی شما می باشد را انتخاب و ثبت کنید.

آيا مي توان بر روي يك فضاي خريداري شده دامین هایي متفاوتي را مستقر نمود؟

بلي ، شما مي توانيد هر تعداد دامین كه تمايل داشته باشيد را ثبت و عينا برروي هاست خريداري شده منتقل نماييد.

تفاوت انتقال Domain با انتقال Host چيست؟

انتقال Domain به معني تغيير محل نگهداري Domain شما مي باشد اما انتقال Host به معني تغيير سرويس دهنده Domain شماست.

متن مربوط به ارسال تعهد نامه به پژوهشکده دانشهای بنیادی :

اینجانب.................................به شماره شناسنامه ..................و کد ملی .....................دارای شناسه کاربری............................کلیه مسئولیتهای مربوط به دامنه..............را می پذیرم تعهد نامه و کارت ملی به پیوست تقدیم میگردد.

مدت زمان مورد نیاز برای تغییر دی ان اس یک دامنه چه قدر است؟

مشتری گرامی , هم اکنون دی ان اسهای مورد نظر برروی دامنه شما تنظیم و دامنه شما بروزرسانی شد لازم به توضیح است، آی اس پی های ارائه دهنده اینترنت جهت افزایش سرعت ؛ آی پی (یا دی ان اسهای)ست شده بر روی دامنه را در حافظه کش خود نگه میدارند تا هر بار که کاربر درخواست باز شدن سایت را به آی اس پی ارسال میکند مورد درخواستی را سریعا از کش صدا زند . اصولا این حافظه کش بین 4 تا 24 ساعت و در بعضی از ای اس پی ها تا 72 ساعت زمان میبرد تا بروز رسانی شود و اگر ای پی دامنه ای تغییر کرده است جایگزین گردد. دامنه شما هم از این امر مستثنی نیست و چون آی اس پی هنوز دی ان اسهای قدیم ست شده بر روی دامنه شما را میخواند، پس ست شدن دی ان اسهای جدید ممکن است 4 تا 24 ساعت زمان ببرد .

دامنه ای با پسوند آی آر در مارال هاست ثبت کرده ام ولی هنوز در حال بررسی است، مورد از کجاست ؟

دامنه شما جهت ثبت نهایی توسط مارال هاست به nic.ir اعلام و هزینه ان پرداخت گردید. ولیکن دامنه نام برده توسط این سازمان مورد تائید قرار نگرفته و در وضعیت "رزرو شده (درخواست: در انتظار تایید مدارک, پرداخت شده)" قرار دارد.ممکن است برای ثبت از شما مدارکی طلب کرده باشند به ایمیل خود مراجعه نمایید و در صورتی که نامه ای از طرف این سازمان برای شما ارسال شده است مطابق با آن مدارک را برای ایشان ارسال نمایید. روند ثبت و تائید نهایی را از سایت nic.ir پیگیری نمایید

شناسه مربوط به ثبت دامنه آی آر (ایرنیک) را از طریق سایت مارال هاست ثبت کرده ام ولی رمز ورود به کنترل پنل دامنه و پاسخ سئوال امنیتی رو برای ریست کردن رمز نمیدونم

شناسه‌هایی که توسط نمایندگان مرکز ثبت دامنه در سایت ایجاد می‌شوند به صورت پیش فرض قابلیت دسترسی به پنل دامنه را ندارند و همچنین فاقد رمز عبور، پرسش و پاسخ محرمانه می باشند. برای فعال کردن دسترسی این شناسه‌ها به پنل دامنه می‌توانید طی یک درخواست رسمی سئوال و پاسخ محرمانه و رمز عبور مورد نظر خود را از طریق ارسال به فکس و یا به صورت اسکن شده و از طریق ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید به مرکز ثبت دامنه های آی ار ارسال نمایید. پاسخ سئوال محرمانه و رمز عبور درخواستی شما باید حداقل ۶ کاراکتر مجاز شامل اعداد و حروف لاتین باشد و توسط صاحب شناسه بصورت رسمی و امضا شده و به همراه کپی مدرک شناسایی (برای اشخاص حقیقی کپی کارت ملی و برای اشخاص حقوقی نوشتن درخواست در سربرگ و ارسال کپی روزنامه) ارسال گردد

تماس با مارال هاست

آدرس : اصفهان ، خیابان چهار باغ بالا ، مجتمع اداری و تجاری کاویان ، طبقه اول ، واحد 111

آدرس پست الکترونیک : mail@maralhost.com

تلفن : 03136260000