معرفی پارامترهای کلود لینوکس

  • نوشته شده توسط 

کلود لینوکس چیست؟در سرورهای معمولی چیزی برای محدود سازی کاربر وجود ندارد ، البته مواردی مثل حداکثر حافظه برای PHP یا حداکثر زمان انجام CronJob ها یا پهنای باند وجود ، اما مواردی که ممکن هست به کیفیت ، سرعت ، امنیت و.. سرور آسیب وارد کند وجود ندارد.

در سرویس های اشتراکی بیش از یک کاربر بر روی یک سرور میزبانی می شود و ممکن هست یکی از کاربرهای میزبانی شده بر روی سرور اشتراکی مورد حمله یا مشکل نرم افزار بر بخورد که موجب مشغول کردن یا Hang/Crash سرور شود.کلود لینوکس کمک می کند تا منابع در سرور سی پنل کنترل شوند. این کار با محدود کردن منابع است که تا به چند دسته مختلف از جمله حافظه، محدودیت فرآیند و استفاده از پردازنده شکسته می شوند.

در زیر تمام محدودیت های مختلف است که شما می توانید با CloudLinux پیکربندی کنید وجود دارد :

  • کاربران در یک محیط محصور شده توسط CageFS قرار دارند و از حمله های Symlink هکران در سرورهای میزبانی اشتراکی در امکان هستند ، امروزه شاهد WebSite Mass-Defacement هک دست جمعی وب سایت هااز همین روش هستیم و به تعداد آن ها روز به روز بیشتر می شود.
  • CloudLinux از سایت های مشتری که در حال استفاده از بیش از حد منابع سرور و یا سواستفاده از سخت افزار سرور کنترل کرده و اگر از منابع زیاد استفاده کند سرور را به سطح سرور امن (Safe Server Level) برده و به طور کامل محافظت سایت را از حمله های احتمالی انجام می دهد.
  • CloudLinux ثبات سرور ها و امنیت آن ها با کپسوله سازی (Encapsulating) هر سایت و مشتری در یک محیط امن جداسازی کرده (Isolated) که به این محیط امن و جدا کنندهمحیط مجازی و سبک وزن(LVE(Lightweight Virtual Environment می گویند.
  • کلود لینوکس قابل تعویض و ارتقا در لینوکس های مختلف از جمله لینوکسCentOS  است که Admin  سیستم به راحتی می تواند هاست های اشتراکی، وب هاست ها را به کلاودلینوکس تبدیل کند.
  • کلود لینوکس دارایCageFSاست. هر یوزر سیستم فایل مجازی که منحصر به فرد به خود است کپسوله می شود داراست و از دیدن کاربران به یکدیگر جلوگیری می کند. CageFS امکان جلوگیری از تعدادی از حملات ا ز جمله حملات افشای اطلاعات داراست که اصل و اصول آن ایزوله کردن یوزر ها و سیستم فایل های مجازی است.

قابلیت هایی که کلود لینوکس ایجاد می کند:

محدودیت حافظه

حافظه مجازی معمولا بیشتر از حافظه فیزیکی استفاده می شود. زیرا حافظه مجازی یک عامل مشترک در حافظ است که می تواند توسط بسیاری از فرآینده ها در لحظه استفاده شودبرای استفاده از حافظه های فیزیکی و تخصیص آن بین چندین کاربر همیشه از کلود لینوکس استفاده می شود.

محدودیت cpu

کلود لینوکس دسترسی را بین کاربران محدود کرده و برای هر کار حد کجازی را در نظر می گیرد که در صورت بالا رفتن مصرف cpu  می بایست کلود لینوکس را ارتقا داد.

محدودیت I/O

کلود لینوکس مقدار ورودی و خروجی هر اکانت را می تواند محدود کند.

محدودیت EP

EP در واقع فرآیندهایی می باشد که به صورت هم زمان اجرا می شوند.اگر محدودیت EP اکانت به حد نساب برسد درخواست بعدی که به هاست داده شود شکست خورده و لغو می شود.

کلود لینوکس برای ارائه دهندگان سرویس های میزبانی اشتراکی طراحی می شود.هر مشتری در سرویس کلود لینوکس پارتیشن بندی شده و منابع و محدودیت های آن اختصاصی می باشد. بدون وجود کلود لینوکس یک کاربر با مصرف بیش از حد منابع علاوه بر اینکه ثبات سرویس خود را به خطر می اندازد , باعث کم شدن سرعت و حتی متوقف شدن اکانت های دیگر می شود.

جهت بررسی مزایای کلود لینوکس می توانید با لینک زیر مراجعه نمایید :

https://www.maralhost.com/blog/cloud-linux-in-cloud-hosting-service

آخرین ویرایش درچهارشنبه, 18 مرداد 1396 12:52

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.