اتصال ایمیل شرکتی به Gmail

اتصال ایمیل شرکتی به Gmail

فرض کنید قصد انتخاب شرکت تبلیغاتی را دارید که به صورت حرفه ای کسب و کار شما را تبدیل به برندی معروف کند. بعد از سرچ های زیاد در گوگل و تحقیقاتی که انجام دادید یک شرکت حرفه ای و با تجربه را انتخاب می کنید. تصمیم به بستن قرارداد می کنید. وقتی راه های ارتباطی با آن شرکت را بررسی می کنید با یک ایمیل ناشناس مواجه می شوید. مانند  [email protected] !

آیا باز هم تمایل به بستن قرارداد خواهید داشت؟
داشتن یک ایمیل حرفه ای در کسب و کار شما قطعا از اهمیت خاص خودش برخوردار است. در واقع اعتباربیشتری به شما و مجموعه تان می بخشد. قطعا قبل از هر اقدامی در جهت برندینگ٬ نوع راه های ارتباطی شما از جمله ایمیل شرکتی از موارد مهمی است که باید به آن توجه کرد.

داشتن ایمیل شرکتی مانند داشتن لوگو و اسم و نشان شرکت از الزامات است. ایمیل شرکتی ایمیلی است که تحت نام دامنه ثبت شده به اسم شرکت شما باشد. آمارها نشان می دهد ۷۲ درصد افراد در کسب و کارها ارتباط ایمیلی را ترجیح می دهند. به ویژه برای کسب و کارهایی که تازه وارد عرصه ی رقابت شده اند و باید قدرتمند از دیگران ظاهر شوند.

اگر بخواهیم از فواید ایمیل شرکتی به موارد گزینشی اشاره کنیم می توانیم موارد زیرا را نام ببریم:

۱ـ مدیریت

یکی از بزرگترین مزایای داشتن ایمیل شرکتی نسبت به سایر ایمیل ها٬ داشتن کنترل پنل است. در واقع مدیریت تمامی اکانت ها و تنظیمات لازم در اختیار شماست. شما از طریق این کنترل پنل می توانید اکانتی را حذف و یا اضافه کنید و یا پسوردی را تغییر دهید. حتی اکانتی را بلاک کنید. به طور مثال می توانید همه ی ایمیل هایی که برای مخاطبانی خاص ارسال می کنید یک نسخه ی دیگر از ان را برای اکانتی خاص مثلا مدیرشرکتی معتبرهم ارسال کنید. مدیریت و کنترل هایی از این دست همه با وجود کنترل پنل برای شما مهیا میشود. این امکان در ایمیل های آزاد وجود ندارد. چون کنترل پنلی در اختیار شما قرار نمی گیرد.

بیشتر بخوانید:  تنظیمات Outlook

۲ـ اعتباری بیش از قبل

داشتن ایمیل شرکتی اعتبار بیشتری به شما و شرکت تان می بخشد و همین مسیله در نگاه اول تاثیر زیادی در جهت جلب اعتماد مشتریان شما دارد.

۳ـ نظم و تفکیک آدرس ایمیل ها

قطعا داشتن ایمیل های مجزا برای بخش فروش حسابداری٬ پشتیبانی بیانگر شرکتی منظم دقیق و بزرگ است که برای خدمات بهتر و بیشتر به مشتریان خود٬ از قوانین خاصی پیروی می کند. به طور مثال به موارد زیر توجه کنید:

مربوط به واحد فروش[email protected]
مربوط به بخش پشتیبانی[email protected]
مربوط به بخش فنی[email protected]

شما وقتی دامنه ای ثبت کرده باشید و ایمیل های خود را تحت آن دامنه ثبت کنید برای اسم گذاری قسمت اول آدرس ایمیل ها هیچ گونه محدودیتی ندارید.

۴ـ جلب اعتماد  و اطمینان مشتریان

اگر شما با هویتی ناشناس و از طریق یک اکانت شخصی اقدام به ارسال ایمیل کنید٬ چندان جدی گرفته نمی شوید. چرا که هرکسی می توانید در google و یا yahoo اقدام به ساخت اکانت کند و تشخیص هویت آن شخص برای دیگران مشکل است. داشتن حساب ایمیل شرکتی ساده ترین روش است که می توانید اعتماد مشتریان به خود را جلب کنید

۵ـ خدمات پشتیبانی

با خرید دامنه و یا فضای میزبانی ( چه به صورت هاست و یا سرویس ایمیل ) شما از خدمات پشتیبانی این سرویس ها استفاده می کنید. خدماتی مانند حل مشکلات فنی٬ آموزش٬ بکاپ گیری و غیره را شامل می شود.

۶ـ لینک دهی به سایر ابزارهای بازاریابی

زمانی که شما وب سایتی دارید ایمیل های خود را بر اساس نام دامنه وب سایت خود می سازید. به طور مثال اگر اسم وب سایت شما maralhost.com می باشد  ایمیل های شما هم تحت همین دامنه و در فضای هاست شما قرار می گیرد. مثلا [email protected] 
در این صورت در هنگام ارسال ایمیل به مشتریان خود٬ نا خودآگاه نام برند خود را تکرار می کنید و همین باعث ماندگاری و بیشتر شناخته تر شدن شما می شود. در نظر داشته باشید که نام ایمیل شما قبل از @ مهم است و از عبارات غیرحرفه ای مثلا picture استفاده نکنید! می توانید بر اساس نوع کارکرد و یا تخصص مربوط به هر حوزه نام مناسب را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید:  پاسخگوی خودکار ایمیل (راه نجات سایت شما)

در ادامه ی مقاله به نحوه ی اتصال ایمیل شرکتی به جیمیل پرداخته ایم.

برای اتصال ایمیل هاست به جیمیل خود طبق آموزش زیر عمل نمایید :

1- پس از ورود به اکانت Gmail وارد بخش Settings شوید

1

 

و سپس در تب accounts and import گزینه‌ی Add another email address انتخاب نمایید.

2 1

 

2- ایمیلی که روی هاست خود دارید در کادر مربوطه وارد کرده و روی next step کلیک

کنید.

3

 

3- در این مرحله باید اطلاعات مربوط به ایمیل خود را به شرح زیر تکمیل کنید :

username آدرس ایمیلی که روی هاست دارید در این بخش وارد کنید .
Password پسورد ایمیلی که روی هاست دارید در این بخش وارد کنید.
smtp Server اگر آدرس دامنه شما domain.com باید mail.domain.com را وارد کنید.
روی گزینه Add Account کلیک نمایید.

4 1

4- در این مرحله  با زدن گزینه send verfication یک ایمیل حاوی کد تایید برای ایمیل شما که در هاست دارید ارسال خواهد شد

 

5

 

5-کد تایید مورد نظر را کپی کرده و در این مرحله در کادر مشخص شده وارد میکنید و روی گزینه Verify کلیک کنید تا پروسه اضافه کردن ایمیل به پایان برسد.

در مرحله نهايي، پس از وارد کردن کد تاييد، صفحه popup گوگل بسته مي شود و این به معنای تکمیل عملیات است.
پس از انجام مراحل بالا به بخش Settings و سپس Account and Import شوید . مشاهده خواهید کرد که ایمیل هاست شما در بخش Send mail as اضافه شده است

 

 

 

واکنش شما چیست؟
+1
+1
+1
+1
+1
+1
+1

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد‌شد.