سیستم تیکت در وردپرس (روش ساخت و مزایای استفاده)

سیستم تیکت در وردپرس (روش ساخت و مزایای استفاده)

اینترنت و سایت هایی که از آن کسب درآمد می کنند در کسادترین روزهای بازار هم سودهای خوبی را به جیب می زنند و باید گفت که راحتی خریدهای اینترنتی، رقابت های خوب و همینطور وسعت بازار و تنوع اجناس، همه و همه دست به دست هم داده اند تا کسب و کارهای آنلاین را به یک تجارت پر سود تبدیل کنند و در این رابطه باید گفت که به خوبی از پس کار هم بر آمده اند. فروشگاه های اینترنتی یکی از مسجل ترین و واضح ترین انواع کسب و کار ها و روش های کسب درآمد از اینترنت می باشد که می توان به آن اشاره کرد. البته فروشگاه های زیادی هم وجود دارند که به هیچ جا نرسیده اند و از میدان به در شده اند. در صورتی که می خواهید جزو دسته فروشگاه های موفق باشید، لازم است که به سراغ تکنیک های تعامل با کاربران مانند راه اندازی سیستم تیکت در وردپرس بروید.

در رابطه با راه اندازی و استفاده از سیستم تیکت در وردپرس باید گفت که سایت های وردپرسی امروزه اکثریت سایت های موجود در اینترنت را تشکیل داده اند و این مورد که بتوانند تمامی قابلیت های یک فروشگاه خوب را داشته باشند تا کاربران آنها به راحتی با آنها ارتباط گرفته و از خرید خود مطمئن شوند، یک اصل و ایده خوب می باشد. در این مقاله قصد داریم تا با هم به بررسی سیستم تیکت در وردپرس بپردازیم و ببینیم که استفاده از این سیستم ها می تواند چه مزایایی را برای ما به همراه داشته باشد و همینطور اینکه چطور باید این سیستم را روی سایت خود راه اندازی کنیم صحبت خواهیم کرد و این  موارد  را با هم بررسی می کنیم.

اولین موردی که باید به آن پرداخته شود این است که دقیقا بدانیم سیستم تیکت در وردپرس چیست و قرار است که چه کاری را برای ما انجام دهد.

 

سیستم تیکت چیست

یک کسب و کار آنلاین را در نظر بگیرید. اولین چیزی که می تواند به شما بگوید که این کسب و کار چه کاری انجام می دهد و محصولات و خدماتی که ارائه می کند چیست!؟ بله درست است، سایت و مطالبی که در آن قرار داده شده سات نماینده این کسب و کار بوده و دقیقا قرار است که مانند یک نماینده تمام وقت به مشتریان پاسخگو باشد. این موضوع که سایت شما تا چه اندازه کامل باشد و اطلاعات جامعی را در یک نظر به کاربرانی که از آن بازدید می کنند و قصد دارند که مشتریان آتی این سایت باشند ارائه دهد، موضوعی است که بر آورده کردن آن دردسر های خود را داشته و هر چقدر هم که کامل انجام شود، باز هم سوالات و  موارد ی برای مشتریان ناگفته باقی خواهد ماند.

از طرفی وقتی شما با استراتژی های بازاریابی خود این کاربران را به مشتریانی که از شما خرید می کنند تبدیل کردید، به طور قطع سوالاتی که آنها درباره دریافت محصولات و خدمات خود دارند از شما دوچندان خواهد شد و باید این موارد را هم زیر نظر داشته باشید. در این مورد باید گفت که شما نیاز به سیستمی دارید تا بتوانید بسته به سوالاتی که از شما می شود آنها را طبقه بندی و اولویت بندی کرده و هر کدام را به صورت اصولی و درست پاسخ دهید تا هم بتوانید نیاز های کاربران خود را برطرف کرده و آنها را راضی نگه دارید و هم اینکه چیزی را از قلم نیندازید و هر کس دقیقا بداند که چه کاری را دارد انجام می دهد.

در مورد این موضوع باید گفت که اگر شما یک کسب و کار کوچک تک منظوره داشته باشید و یک کار فروش رویتن را انجام دهید، شاید با استفاده از سیستم های پشتیبانی چت آنلاین و به سادگی بتوانید این کار را انجام دهید، اما وقتی که سوالاتی که از شما پرسیده می شود در زمینه های مختلف باشد و کسب و کار شما بالا بگیرد اینکه چه کسی و کدام یک از کارمندان شما در بخش های مختلف باید جواب کدام مشتری را بدهند به یک کابوس تبدیل خواهد شد و اگر سازماندهی ای برای این مورد نداشته باشید، مشتریان خود را از دست خواهید داد.

سیستم تیکت یکی از سیستم هایی است که در این اوضاع آشفته می تواند به کمک شما بیاید و همه چیز را سامان دهد. در واقع در پاسخ به این سوال که سیستم های تیکتینگ برای ما چه کاری انجام می دهند باید گفت که این سیستم ها می توانند سوالات و درخواست های کاربر را بررسی کرده و آنها را مدیریت کنند. این سیستم ها سوالاتی که کرابران دارند را با دسته بندی های مشخص که هر کدام از آنها توسط بخش و دپارتمان مربوطه بررسی می شود، از کرابران گرفته و وضعیت این سوال را برای آنان روشن می کنند.

با استفاده از سیستم تیکت در وردپرس یا در هر سیستم دیگری، کاربران شما دقیقا می دانند که سوال آنها اکنون به کدام بخش رفته است و آیا کسی آن را دیده است که به آن پاسخ بدهد یا خیر. همینطور این سیستم ها برای شا این امکان را فراهم می کنند تا با دادن این اطلاعات به کاربر خود یک پشتیبانی کامل را به وی ارائه دهید و این موضوع که تیکت این کاربران برای شما مهم است را به آنها اطمینان دهید.

علاوه بر این موضوع این سازماندهی امکان ثبت تیکت های مختلف را به شما می دهد و شما دقیقا خواهید دانست که در کدام بخش کاربران مشکلات بیشتری دارند و یا اینکه بیشتر کار شما مربوط به چه چیزی می شود و این موضوع به شما کمک خواهد کرد که استراتژی های کاری خود را به سمتی ببرید که کاربران شما بیشتر به آن مشتاق بوده و نیاز دارند تا از این طریق بازدهی خود را بالاتر ببرید.

همانوطر که در تعیریف سیستم تیکت در وردپرس و یا سیستم های دیگر دیدیم، این سیستم ها می توانند مزایا و ویژگی های زیادی را داشته باشند که عموم آنها به  موارد  مربوط به کاربر و تعامل با آن مربوط می شود و در ادامه در مورد اینکه مزایای استفاده از سیستم تیکت در وردپرس چیست به صورت کامل صحبت خواهیم کرد.

 

مزایای سیستم تیکت در وردپرس

وردپرس سیستم مدیریت محتوایی پیچیده و بزرگ است که در عمل می توان به سادگی هر چه تمام تر از آن استفاده کرد و  آن را در مقاله وردپرس چیست به صورت کامل مورد بررسی قارر دادیم. این سیستم به خودی خود مشکلات و موارد مختلفی دارد که باید به آنها توجه داشت و می توان گفت که داستان های خاص خود را دارد و یکی از مهمترین آنها سرعت این سیستم است که با اضافه کردن قابلیت های مختلف مانند سیستم تیکت در وردپرس کاهش پیدا می کند.

در صورتی که این سوال برای شما ایجاد شد که چرا در بخش مزایای سیستم تیکت در وردپرس داریم در مورد سرعت آسیب پذیر وردپرس صحبت می کنیم باید بگوییم که ربط این داستان به ماجرای ما این است که استفاده از سیستم های تیکتینگ انقدر برای شما مزیت خواهد داشت که این افت سرعت را به جان بخرید و می توان گفت که اگر یک فروشگاه اینترنتی بزرگ دارید اصلا در راه اندازی سیستم تیکت در وردپرس تردید نکنید و حتما این کار را انجام دهید.

مزایای سیستم تیکت در وردپرس

با وجود فضای رقابتی بزرگی که در اینترنت ایجاد شده است استفاده از سیستم هایی که کاربران با استفاده از آنها بتوانند با شما ارتباط بگیرند و بدانند که شما پشت آنها هستید و هوایشان را دارید، یکی از مهمترین موضوعات برای وفادار نگه داشتن مشتری های شما می باشد و از طرفی این سیستم با یک مجموعه اقدام کلی می تواند سازماندهی های خوبی را برای شما رقم بزند. در صورتی که بخواهیم بگوییم مزایای استفاده از سیستم تیکت در وردپرس چیست می توانیم این موارد را برای آن معرفی کنیم:

 

تعامل مستقیم با کاربران

از ابتدای مقاله این موضوع را به صورت جسته و گریخته به عنوان برجسته ترین کاری که سیستم تیکت در وردپرس برای ما انجام می دهد معرفی کرده ایم و به نظر نمی رسد که این مورد به توضیح چندانی نیاز داشته باشد. با استفاده از این سیستم شما به هر کاربری این فرصت را خواهید داد که به صورت مستقیم با کسی که باید صحبت کرده و به جای اینکه با یک تماس تلفنی یا پیام در چت آنلاین با کسی صحبت کند که اصلا از حرف های او سر در نمی آورد با کسی که می تواند مشکل کاربر را در یک چشم بر هم زدن حل کند ارتباط خواهد گرفت.

 

بالا رفتن بازدهی کارمندان

مورد دیگری که می توان آن را در بین مزایای استفاده از سیستم تیکت در وردپرس جای داد مربوط به خود شما می شود و نه کاربران تان. با استفاده از این سیستم ها به جای اینکه یک سوال بین سه تا از کارمندان شما جابجا شده و وقت هر کدام از آنها را چند دقیقه ای بگیرد تا آخر جواب سوال درست مشخص شود، به کسی که می تواند برای اولین بار این سوال را پاسخ بدهد ارجاع داده می شود و در وقتی که اتلاف می شود صرفه جویی خواهد شد.

به طور کلی باید گفت که سیستم سازی با استفاده از سیستم تیکت در وردپرس می تواند در خیلی از  موارد  این بازدهی را بالاتر ببرد و به کار گرفتن یک اتوماسیون بین شما و کاربران تان می باشد.

بالا رفتن بازدهی کارمندان

 

افزایش اعتبار

بدیهی است که با ویژگی هایی که تا اینجا به آنها اشاره کردیم، می توان گفت که سیستم تیکت در وردپرس می تواند اعتبار سایت شما را بالا برده و وقتی که کاربران درخواست های خود را به صورت موثری دریافت کرده و به سوالات و مشکلات آنها به صورت کاربردی پاسخ داده می شود، برای سایت و برند شما اعتبار خوبی را متصور شده و می توان گفت که شما به عنوان یک برند معتبر در سرویسی که می دهید شناخته خواهید شد.

 

پشتیبانی بهتر

با وجود تمام مزایای به اصطلاح معنوی و مواردی که برای اعتبار و تجربه کاربری شما در نظر گرفته می شود، کار اصلی سیستم تیکت در وردپرس ارائه خدمات پشتیبانی به صورت بهینه به کاربران است و باعث می شود که شما بتوانید کار مشتریان خود را به بهترین شکل ممکن انجام داده و در واقع باید گفت که در کار خود یک متخصص و یک حرفه یا خواهید بود. سیستم تیکتینگ می تواند به شما کمک کند که بهتر و موثر تر کار کنید.

 

فروش بهتر

در نتیجه تمام این مواردی که به عنوان مزایای استفاده از سیستم تیکت در وردپرس و یا سیستم های سایت ساز دیگر معرفی کردیم می توان به یک مورد رسید و آن هم فروش بیشتر و بهتر برای شما می باشد که می تواند بسیار ایده آل باشد. در این خصوص باید گفت که سیستم تیکت در وردپرس یکی از تکنیک هایی است که لول کاری شما را بالاتر خواهد آورد و در کل می توان گفت با ساده سازی خیلی از روند ها، افزایش اعتبار و اعتماد به شما و همینطور بالاتر بردن بازدهی کارمندان پتانسیل های شما را برای کسب درآمد بیشتر ارتقا می دهد.

فروش بهتر

تمام مواردی که مشاهده کردید به صورت زنجیروار به هم متصل بوده و تقریبا می توانیم بگوییم که هر کدام از آنها پیشنیاز دیگری و نتیجه حاصله از مورد دیگر است. این موضوع به دلیل سیستم سازی هایی است که در سرویس های تیکتینگ صورت گرفته و باید گفت که ویژگی هایی که این سیستم دارد یک موضوع بزرگ و تخصصی است که در مرور زمان و توسط بزرگان عرصه مدیریت شکل رفته سات و صرفا یکی از قابلیت های وردپرس نیست.

اکنون که می دانیم سیستم تیکت در وردپرس چه مزایایی را برای ما به همراه خواهد داشت وقت آن رسیده است که به بررسی این موضوع بپردازیم که ما چطور می توانیم سیستم تیکت در وردپرس را پیاده سازی کنیم و روش هایی که برای این کار وجود دارد چیست.

 

روش ساخت و پیاده سازی سیستم تیکت در وردپرس

در کل می توان در مورد اینکه روش های پیاده سازی قابلیت های مختلف در سیستم مدیریت محتوای وردپرس چیست باید گفت که وردپرس قابلیت ویژه افزونه محور بودن خود را دارد که یک بازوی توانمند در اختیار این سیستم می باشد و هر کاری که وردپرس بخواهد را برای آن انجام خواهد داد. در مورد راه اندازی و پیاده سازی سیستم تیکت در وردپرس هم این افزونه ها هستند که در خط مقدم این کار قرار گرفته اند و بهترین و تنها روش مناسب و کاربردی برای ساخت این قابلیت روی سایت های وردپرسی می باشند.

برای راه اندازی سیستم تیکت در وردپرس کاری که باید انجام دهید این است که یک افزونه مناسب برای اینکار را پیدا کرده و آن را روی سایت خود نصب کنید، بعد از آن نوبت به تکمیل تنظیمات مربوط به سیستم تیکتینگ شما می شود و بعد از آن یک سیستم تیکت در وردپرس شما آماده شده است که می توانید به راحتی از آن استفاده کنید.

البته این مورد ممکن است که به این سادگی ها هم انجام نشود و معمولا قابلیت های مختلفی که برای سیستم تیکت در وردپرس نیاز است در یک افزونه وجود ندارد و ممکن است که شما مجبور شوید که به سراغ افزونه های فرعی هم برای انجام این کار بروید. در این مورد می توان افزونه Awesome Support را با بیش از 10 هزار کاربر فعال و 4 ستاره در نظرات به عنوان یکی از افزونه هایی که این کار را به خوبی انجام می دهد معرفی کرد.

روش ساخت و پیاده سازی سیستم تیکت در وردپرس

افزونه Awesome Support به شما کمک می کند که تمامی موارد مربوط به سیستم تیکت در وردپرس را پیاده سازی کرده و دپارتمان ها و بخش های مختلفی که کاربران امکان ارسال تیکت به آنها دارند را روی سایت خود پیاده سازی کنید و همینطور کاربران شما می توانند امکانات کنترلی خوب و ایده آلی برای پیگیری در خواست ها و تیکت های خود در اختیار داشته باشند. 

 

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی کامل دلایل استفاده و همینطور مزایای راه اندازی و به خدمت گرفتن سیستم تیکت در وردپرس پرداختیم و دیدیم که این سیستم ها چه هستند و چه کار می کنند. در مورد این که سیستم تیکتینگ برای ما چه کاری انجام می دهد باید گفت که این سیستم به ظاهر پیچیده می تواند روال تعامل شما با کاربران و مشتریانتان را تا اندازه ای ساده کند که هیچ چی دست و پا گیری برای شما وجود نداشته باشد و بهره وری را برای شما بالاتر ببرد. با استفاده از سیستم تیکت در وردپرس اتلاف وقت برای جواب دادن به سوال ها به حداقل رسیده و هر کس صرفا کرای را انجام می دهد که در حوزه خودش می باشد. همینطور کاربران می توانند از اینکه شما به کار آنها رسیدگی می کنید مطمئن باشند و یک فضای اعتماد را در این میان ایجاد می کند که قابلیت اعتماد را بالا می برد.

 در خصوص پیاده سازی و ساخت سیستم تیکت در وردپرس می توان گفت این کار مانند همه قابلیت های مهم دیگر در این سیستم مدیریت محتوا توسط افزونه ها انجام می شود و افزونه ای که در این مقاله آن را ارائه دادیم، افزونه Awesome Support می باشد. به جرات می توان گفت که این افزونه توانایی اینکه به صورت رایگان کار ساخت سیستم تیکت در وردپرس را با قابلیت های پایه پیاده سازی کند را دارد و گزینه ای خوب خواهد بود. البته ممکن است که شما برای داشتن بعضی از قابلیت های اضافی روی سیستم تیکت خود نیاز داشته باشید که افزونه های جانبی آن را تهیه کنید.

 

واکنش شما چیست؟
+1
+1
+1
+1
+1
+1
+1
برچسب‌ها:, , ,
تیم تولید محتوا

Author by : تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای مارال هاست در تلاش است بهترین و تخصصی ترین مطالب آموزش هاستینگ را با بهترین شیوه نگارش و به صورت کاملا کاربری به کاربران وب فارسی و مشتریان ارجمند مارال هاست ارائه نماید . رسالت ما ارتقای دانش حوزه تخصصی میزبانی وب در جامعه فارسی زبان می باشد .

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد‌شد.

مقاله ای اضافه کنید

پاسخ به این سوال توسط ایمیل به شما اطلاع رسانی خواهدشد.

+ = ربات هستید یا انسان؟