دایرکت ادمین چیست ؛ معرفی کنترل پنل کاربردی DirectAdmin

دایرکت ادمین چیست ؛ معرفی کنترل پنل کاربردی DirectAdmin

اگر با راه اندازی سایت آشنایی داشته باشید قطعا متوجه این مسئله خواهید بود که یکی از مهمترین مواردی که می توان از آن به عنوان یک عضو کلیدی و مهم نام برد، هاست شما می باشد. هاست یکی از اصلی ترین موارد تعیین کیفیت و بازدهی سایت شما است و باید در نظر داشته باشید که اگر از یک سرویس نامناسب و یا بدون کیفیت برای راه اندازی سایت و کسب و کار اینترنتی خود استفاده کنید، امکان آسیب رسیدن به اهداف شما وجود خواهد داشت. معیار های زیادی در مورد یک هاست وجود دارد که باعث می شود کیفیت آن تعیین گردد. از جمله این موارد می توان به امکان تضمین منابعی که به شما ارائه داده است، آپتایم بالا و همینطور مدیریت خوب و همه جانبه را می توان نام برد. ارکان مدیریت هاست یعنی کنترل پنل بپردازیم.

قبل از اینکه ببینیم دایرکت ادمین چیست لازم است کمی در مورد نقش کنترل پنل ها در هاست بپردازیم و ببینیم که کنترل پنل چیست و انتظار داریم که چه کاری را برای ما انجام دهد.

 

کنترل پنل ها چه وظایفی بر عهده دارند

قبل از اینکه در مورد این موضوع که دایرکت ادمین چیست صحبت کنیم لازم است ابتدا به این موضوع بپردازیم که قرار است در مورد چه چیزی صحبت کنیم و از یک کنترل پنل چه انتظاری می رود. هاست ها یک فضای میزبانی کوچک و شبیه سازی شده هستند که با استفاده از سرور ها در اختیار کاربران قرار می گیرند. یک هاست در اصل یک فضا برای ذخیره سازی، یک وب سرور جهت بررسی و پاسخ به درخواست ها و یک بخش کنترلی به نام کنترل پنل دارد که از طریق آن می توان این هاست را مدیریت کرده و تنظیمات مورد نظر را روی آن اعمال کرد.

کنترل پنل هاست چیست

استراتژی های مختلفی برای پیاده سازی هاست ها وجود دارد و خیلی از هاست ها به صورت اشتراکی به کار گرفته می شوند. به این صورت که روی یک سرور در دیتاسنتر، تعدادی زیادی هاست قرار خواهد گرفت که به صورت مرکزی مدیریت می شود. از این رو امکاناتی که برای ایجاد تغییرات مختلف در این هاست ها در نظر گرفته می شود محدود شده و به این صورت عمل می کنند که خیلی از ماژول های مختلف غیر فعال شده و صرفا امکانات پایه را به کاربران خود ارائه می کنند. البته این به این معنی نیست که شما به سایر امکانات دسترسی ندارید و نمی توانید از آنها استفاده کنید. شما با استفاده از تیکت های پشتیبانی می توانید ماژول مورد نظر خود را فعال کرده و یا بعضی از امکانات را دستکاری کنید. اما باید توجه داشته باشید که ممکن است در بعضی مواقع این محدودیت ها مانع شما شود.

کنترل پنل ها برنامه هایی هستند که به شما اجازه کنترل و مدیریت هاست را در موارد ضروری می دهد و این محدودیت هایی که در مورد آنها نیز صحبت کردیم، روی این کنترل پنل ها اعمال شده و می توانند حدودی که کاربر اجازه دارد تا از این امکانات استفاده کند را در اختیار وی قرار خواهند داد. اگر از یک کنترل پنل حرفه ای روی هاست استفاده شده باشد می توان گفت که امکان استفاده از امکانات خیلی بیشتر خواهد بود. زیرا کنترل پنل های ساده تر امکان جز به جز اعمال کردن تغییرات را نداشته و ممکن است یک بخش را به طور کامل مسدود کند.

پس می توان گفت وقتی از یک هاست برای میزبانی سایت خود استفاده کنید و سایت را با آن بالا نگه دارید تمام کاری که می توانید برای مدیریت هاست انجام دهید را کنترل پنل برای شما انجام خواهد داد. کنترل پنل های متعددی وجود دارند که می توان آنها را بر اساس معیار های مختلف درجه بندی نمود. در مورد موضوع اصلی این مقاله یعنی بررسی این سوال که دایرکت ادمین چیست باید بگوییم که این ماژول یکی از کنترل پنل های مطرح و معروف است که می تواند در بررسی ها و نظرسنجی های مختلف از هر نظر به آن رتبه بالایی داد و آن را جزو بالاترین رنگینگ ها در نظر گرفت. در ادامه بیشتر در مورد اینکه دایرکت ادمین چیست با هم صحبت خواهیم کرد.

 

دایرکت ادمین چیست

مطمئنا اکنون به این نتیجه رسیده اید که در پاسخ به این سوال که دایرکت ادمین چیست باید گفت که یک کنترل پنل حرفه ای برای منابع هاست می باشد. اما باید گفت که این موضوع تمام ماجرا نیست و دایرکت ادمین نکات و زوایای دیگری نیز دارد. اگر بخواهیم یک تعریف کتابی و درست و حسابی برای این سوال که دایرکت ادمین چیست ارائه کنیم باید بگوییم که دایرکت ادمین یک کنترل پنل اپن سورس و رایگان است که برای کنترل هاست ارائه شده است و روی هاست لینوکس قابل فعال سازی و اجرا می باشد که هدف آن ساده تر کردن مدیریت وبسایت ها روی هاست است، و از همین رو تمامی امکاناتی که برای یک مدیریت ساده مورد نیاز است را در اختیار کاربران قرار می دهد.

کنترل پنل دایرکت ادمین چیست

این کنترل پنل برای اولین بار در سال 2003 توسط شرکت نرم افزاری JBMC Software منتشر گردید. دایرکت ادمین یکی از موارد است که می توان در مورد ارائه ورژن های مختلف آن گفت که تقریبا کم کار بوده است. آخرین ورژن اصلی که از آن منتشر شده است ورژن 1.59.1 می باشد که در سال 2019 منتشر شده است و از آن تاریخ به بعد این کنترل پنل کار خود را به صورتی انجام داده است که نیازی به ارائه آپدیت های جدید نداشته است. اکثر آپدیت های این مجموعه آپدیت های موردی و جزئی می باشد و معمولا این کنترل پنل در طراحی استوار است.

اما اگر بخواهیم ببینیم که در قبال سیستم عامل ها رویکرد دایرکت ادمین چیست باید به این نتیجه برسیم که دایرکت ادمین یک کنترل پنل لینوکسی به حساب می آید و نمی توان از آن روی سیستم عامل های غیر لینوکس استفاده کرد. به طور کلی می توان این سیستم عامل ها را سازگار با دایرکت ادمین دانست:

 1. CentOS (که معمولا به عنوان متداول ترین سیستم عامل برای هاست شناخته می شود)
 2. CloudLinux (یک گزینه ایده آل برای کلود ها و هاست های ابری)
 3. نسخه های معمولی Red Hat (بزرگترین ارائه کننده سرویس های سازمانی و پرمیوم)
 4. RHEL (نسخه اینترپرایز و غیر رایگان رد هت)
 5. Fedora
 6. Ubuntu
 7. Debian
 8. FreeBSD

همانطور که مشاهده می کنید در این فهرست معروف ترین سیستم عامل های لینوکس که از آنها برای استفاده های سازمانی و هاستینگ ها و یا در موراد شخصی بهره گرفته می شود وجود دارند. تقریبا می توان گفت تمامی ورژن های پرکاربرد لینوکس از این کنترل پنل پشتیبانی می کنند. نصب این کنترل پنل روی سرور به عنوان یک برنامه سبک وزن تلقی می شود و منابع زیادی را نسبت به خیلی از کنترل پنل های دیگر از سرور نمی گیرد. برای نصب کنترل پنل دایرکت ادمین روی سرور به این منابع نیاز می باشد:

 • 500MHz توان پردازشی از پردازنده
 • 1GB حافظه به صورت حداقلی و 2GB حافظه پیشنهادی
 • 2GB حافظه برای ذخیره سازی فایل های مربوطه

البته باید در نظر داشته باشید که این موارد برای وقتی است که شما بخواهید روی سرور اختصاصی خودتان این کنترل پنل را راه اندازی کنید و در صورتی که از سرویس های هاستینگ ها استفاده می کنید این منابع برای شما نیاز نمی باشد و قبلا این کنترل پنل روی سرور نصب شده است. شما می توانید این کنترل پنل اوپن سورس را دانلود کرده و با نصب آن روی سرور اختصاصی خود هاست های مختلفی را از آن مجزا کنید.

پنل دایرکت ادمین چیست

اکنون که دیدیم دایرکت ادمین چیست و چه کاری را انجام می دهد و برای نصب آن نیاز به چه مواردی می باشد وقت آن رسیده است تا کمی در مورد استفاده کردن از آن صحبت کنیم و ببینیم که انواع دایرکت ادمین چیست و در چه زمینه ای می تواند به ما کمک کند.

 

انواع نسخه های دایرکت ادمین چیست

تا اینجای کار دایرکت ادمین را با محوریت هاست ها بررسی کرده بودیم و گفتیم که دایرکت ادمین در واقع یک کنترل پنل هاست است. اما اگر بخواهیم بگوییم که این کنترل پنل صرفا برای مدیریت هاست استفاده می شود در حق آن کم لطفی کرده ایم. به طور کلی می توان گفت که دایرکت ادمین برای سه نوع کاربرد اساسی ارائه می شود که بسته به اینکه در حال حاضر در چه بستری قرار دارد و در حال کار است، می تواند کارایی آن تغییر کند. به طور کلی می توان سه نسخه از دایرکت ادمین را نام برد:

 

نسخه کاربران (مدیریت هاست)

در اینجا دقیقا داریم از همان دایرکت ادمینی صحبت می کنیم که امکانات مربوط به کنترل یک هاست را به ما ارائه می کند و می توان آن را با سرویس هاست در هاستینگ ها دریافت کرد و برای کنترل و مدیریت سایت از آن استفاده کرد. یک کنترل پنل حرفه ای و خوب که می تواند تمام نیاز هایی که برای کنترل هاست و سایت دارید را برطرف کند و تقریبا در هیچ کاری کم نمی آورد.

 

نسخه مدیریتی (کنترل کننده سرور)

دایرکت ادمین می تواند برای مدیریت فضای سرور اختصاصی و همینطور دامنه های مختلفی که روی آن قرار دارد نیز به کار گرفته شود، معمولا یک سرور خیلی از یک هاست گسترده تر بوده و برای مدیریت آن به خیلی از موارد دیگری نیاز است که باید با آنها سروکار داشت. تمامی این امکانات می تواند توسط دایرکت ادمین فراهم شود و به راحتی مورد استفاده قرار بگیرد.

 

نسخه ریسلر و نمایندگی فروش هاست

یکی دیگر از کاربرد هایی که دایرکت ادمین می تواند به صورت یک کاربرد تخصصی آن را ارائه کند و نسخه مربوط به خود را داشته باشد، نسخه نمایندگی فروش هاست است. در مقاله ” گرفتن نمایندگی هاست ” در مورد این موضوع که چگونه می توان یک نماینده فروش هاست شد و اینکه این کار یکی از کارهای متداول است صحبت کرده بودیم. روند کلی کار در اینگونه نمایندگی ها به این صورت است که هاستینگ های بزرگی مانند مارال هاست امکاناتی را برای فروش سرویس های هاستینگ مختلف به شما ارائه خواهد کرد و شما می توانید منابعی که به صورت سرور در اختیار شما قرار می گیرد را به عنوان هاست و یا سرور مجازی به فروش برسانید. این همکاری می تواند به عنوان نمایندگی رسمی و یا همکاری در فروش ایجاد شود. 

نسخه ریسلر دایرکت ادمین چیست

این منابع به صورت کاملا خام و پیکر بندی نشده در اختیار شما قرار خواهد گرفت و شما این امکان را خواهید داشت تا سرور تخصیص یافته به شما را آنگونه که استراتژی کاری شما ایجاب می کند به تعرفه های مورد نطر خود تقسیم کنید و طرح های فروش خود را ایجاد نمایید. اگر بخواهیم بگوییم که نقش دایرکت ادمین در این میان چه خواهد بود باید گفت که این تقسیم بندی ها و مدیریت اکانت هایی که روی سرور خود ایجاد می کنید می تواند با استفاده از این کنترل پنل به صورت کامل انجام شود.

پس از صحبت در مورد این موضوع که نسخه های مختلف دایرکت ادمین چیست وقت آن رسیده است تا به بررسی ویژگی ها و کارهایی که به صورت موردی در این کنترل پنل قابل انجام می باشد بپردازیم. در ادامه به صورت موردی هر کدام از این ویژگی ها را دنبال خواهیم کرد.

 

ویژگی های دایرکت ادمین چیست

وقتی این سوال که ویژگی های دایرکت ادمین چیست و چه کاری را برای ما انجام میدهد پیش می آید تقریبا می توان گفت که جواب دادن به آن دشوار است چون این کنترل پنل این امکان را دارد که تمامی امکانات کنترلی مورد نیاز برای مدیریت هاست را در اختیار ما بگذارد و تقریبا باید همه چیز در مورد آن توضیح داده شود. البته در مورد بعضی از سرویس ها، تعدادی از این امکانات را مسدود می کنند. در ادامه به صورت کلی به بررسی مواردی که دایرکت ادمین می تواند در مدیریت آنها به ما کمک کند خواهیم پرداخت.

 

مدیریت دامنه ها

یکی از مهمترین موردی که تقریبا برای هر کنترل پنلی یک امر ضروری تلقی می شود این است که بتواند یک مجموعه اقدامات کنترلی حرفه ای را در زمینه دامنه ها ارائه کند و بتوان با آن دامنه های مختلف را روی سایت مدیریت کرد. بدیهی است که وقتی یک کنترل پنل را به عنوان رنک های بالای رقابت معرفی می کنیم تمامی این قابلیت ها را خواهد داشت. اما اگر از استفاده کنندگان این کنترل پنل هستید و برای کنترل دامنه ها دایرکت ادمین کمک چندانی به شما نمی کند باید بدانید که دلیل این مورد همان اعمال محدودیت هایی است که از طرف هاستینگ انجام می گیرد و از آنها صحبت کردیم.

در بعضی از سرویس ها که شما صرفا امکان راه اندازی یک دامنه را دارید باید در نظر داشته باشید که این اتفاقات طبیعی است و بدیهی است که امکانات اضافه کردن دامنه های جدید و مدیریت آنها برای شما غیر فعال خواهد بود.

ویژگی های دایرکت ادمین چیست

 

مدیریت پایگاه داده

دایرکت ادمین برای کار با پایگاه داده و دیتابیس هم امکانات خوبی را به شما می دهد شما قادر خواهید بود که هم به صورت مستقیم با خود پایگاه داده کار کنید و هم با استفاده از سیستم های مدیریت پایگاه داده ای مانند PHPMyadmin به امکانات ویرایشی و تغییر اطلاعات برای خود دسترسی داشته باشید. شما می توانید پایگاه داده های مختلف را با استفاده از دایرکت ادمین ایجاد نموده و به راحتی از آنها استفاده کنید.

 

 مدیریت DNS ها

یکی دیگر از مواردی که برای هر کنترل پنل هاستی باید در نظر داشته باشد این است که بتواند مدیریت NS ها را به انجام برساند. وقتی که می خواهید یک دامنه را به یک هاست متصل کنید و سایت اینترنتی خود را راه اندازی کنید، برای آنکه دامنه بتواند از هاست استفاده کند و سایت شما با استفاده از این دامنه بالا بیاید، باید به نوعی برای دامنه تعریف کنید که قرار است، به کدام هاست وصل شود و از طریق کنترل پنل هاست نیز اعلام کنید که کدام دامنه قرار است به تو متصل شود. (برای اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقاله اتصال دامنه به هاست مراجعه کنید)

یکی از اقداماتی که با استفاده از کنترل پنل دایرکت ادمین می توانید به راحتی آن را انجام دهید مدیریت این DNS ها است که البته در بعضی از سرویس های هاست ممکن است این امکان بسته باشد اما برای اکانت های ریسلر و نمایندگی فروش یکی از مواردی خواهد بود که علاوه بر کاربردی بودن ضروری نیز هست.

 

مدیریت و ارائه FTP

FTP یا همان File Transfer Protocol یکی از پروتکل های اینترنتی محبوب برای جابجایی فایل است که شما با استفاده از آن می توانید خیلی از کارهای خود را هم برای کاربران و هم برای مدیریت سایت پیش ببرید. از این پروتکل می توان برای دانلود سریع فایل های مختلف و یا ارسال فایل ها به سرور استفاده کرد و دایرکت ادمین به شما این امکان را که گزینه های مربوط به تنظیمات آن را برای خود شخصی سازی کنید، برای شما فراهم خواهد کرد.

 

کنترل میل سرور ها

نقش ایمیل های شرکتی و ایمیل سایت شما در برقراری ارتباط با کاربران و همینطور مباحث مربوط به مارکتینگ سایت می تواند بسیار پر رنگ تر از آن باشد که به نظر می رسد. این تکنولوژی پیر همچنان به عنوان یک کاربرد مهم مشغول به کار است و اینکه سایت شما این توانایی را داشته باشد که در موارد مختلف ایمیل های خود را برای کاربران ارسال کند، و همینطور ایمیل های وارده را به صورت Auto responder پاسخگو باشد، مساله ای است که باید کم و کیف آن را در کنترل پنل خود جست و جو کنید.

دایرکت ادمین می تواند یک مدیریت همه جانبه و خوب را روی ایمیل ها به شما ارائه کند و می تواند اختیار کنترلی خوبی را برای شما ایجاد کند.

 

ارائه امکانات امنیتی

یکی دیگر از ویژگی هایی که برای یک کنترل پنل بسیار مهم است و می توان گفت که تقریبا یک مسئله حیثیتی به شمار می رود این است که بتواند یک تضمین جامع امنیتی را برای شما ایجاد کند. این تضمین ها هم می تواند مربوط به پنل خود هاست باشد و هم مربوط به امکانات امنیتی سایت شما مانند استفاده از پروتکل هایی مثل SSL و رمزنگاری های مختلف روی داده ها جهت از بین رفتن احتمال شنود ارتباط و امن ماندن انتقال اطلاعات بین سایت و کاربران، و یا حتی امکاناتی برای جلوگیری از درسایت ایمیل های اسپم باشند. 

به طور کلی می توان گفت که دایرکت ادمین امکانات امنیتی سطح بالایی را ارائه می کند که می توان از آنها استفاده نمود.

 

بکاپ و نسخه پشتیبان

امکان بکاپ گیری و تهیه نسخه پشتیبان از سایت و یا سایت های شما روی دایرکت ادمین وجود دارد و شما قادر خواهید بود تا تمامی موارد مربوط به بکاپ گیری، ذخیره بکاپ ها در سرویس های بکاپ جداگانه، تنظیم زمان بکاپ گیری و همینطور موارد مربوط به جایگذاری بکاپ ها را نیز کنترل نمایید.

بکاپ در دایرکت ادمین چیست

این ویژگی ها در بین خیلی از کنترل پنل های دیگر نیز وجود دارند اما اینکه چرا دایرکت ادمین توانسته است به جایگاه های بالایی دست پیدا کند دلایل دیگری نیز دارد که در ادامه به بررسی این مزایا و به تبع معایبی که برای این کنترل پنل وجود دارد خواهیم پرداخت و می بینیم که مزایا و معایب دایرکت ادمین چیست

 

مزایا و معایب دایرکت ادمین چیست

وقتی صحبت از مزایا و معایب می شود قرار است نقاط ضعف و قوتی که صرفا برای این کنترل پنل وجود دارد و می توان گفت که باعث پیشرفت آن شده و یا از پیشرفت بیشتر آن جلوگیری کرده است را بررسی خواهیم کرد.

 

مزایای دایرکت ادمین چیست

علاوه بر ویژگی هایی که گفته شد، دایرکت ادمین مزایای خوب دیگری نیز دارد که باعث شده است تا طرفداران آن دو چندان شود. این مزایا عبارتند از:

 

ارزان و اپن سورس بودن

خیلی از کنترل پنل های حرفه ای مانند Cpanel به صورت غیر رایگان و پولی ارائه می شود و اگر از آنها استفاده کنید هزینه این کنترل پنل در انتها به هاست شما اضافه خواهد شد. بعضی از سرویس دهندگان نیز از هاست های رایگان برای این کار استفاده می کنند که می توان گفت کار استانداردی نیست و با این کار شما عملا هم خود را در معرض بلوکه شدن قرار داده اید. هم از پشتیبانی های تخصصی دور بوده اید و هم نمی توانید به تضمین امنیتی ای که کنترل پنل برای شما دارد اعتنا کنید.

اگر بخواهیم بگوییم که در این مورد مزیت و برتری دایرکت ادمین چیست باید گفت که هیچ کدام از این مشکلات پیش نخواهد آمد زیرا دایرکت ادمین یک کنترل پنل رایگان است.

 

عدم تحریم ایران

تحریم های بین المللی در حوزه هاستینگ می تواند بسیار خطرناک باشد. خیلی از دیتاسنتر ها به محض تشخیص اینکه شما محتوای ایرانی تولید می کنید و این سایت از ایران اداره می شود بلافاصله سایت شما را بلوکه می کنند. اما در دایرکت ادمین شما با هیچ تحریمی مواجه نیستید و می توانید مطمئن باشید که از یک سرویس به صورت قاچاق استفاده نمی کنید و ارائه دهندگان آن به شما سرویس خواهند داد.

 

رابط کاربری آسان

در دایرکت ادمین همه چیز دم دست شما خواهد بود و اگر بخواهید به یکی از تنظیمات و یا فیچرهای آن دسترسی داشته باشید وقت و انرژی زیادی از شما گرفته نمی شود تا آن را در بین منو های شلوغ و در هم برهم پیدا کنید و یا آن را سرچ کنید! در این کنترل پنل شما این اماکن را خواهید داشت که به سادگی از تمام فیچر ها و امکانات استفاده کنید.

دایرکت ادمین این ویژگی را به شما می دهد که از دسته بندی های واضح آن استفاده کرده و بدون اینکه سردرگم بشوید بدانید چه کاری می خواهید انجام دهید و چگونه باید این کار را انجام دهید.

 

سبک و سریع بودن

علاوه بر اینکه دایرکت ادمین برای شما این امکان را ایجاد می کند تا آنچه که لازم دارید را سریع ایجاد کنید، این امکان را به شما می دهد که از یک کنترل پنل سبک و سریع بهره مند باشید. خیلی از کنترل پنل ها در عمل هم دچار اختلالاتی هستند که می توان گفت در دایرکت ادمین خبری از این موارد نیست.

دایرکت ادمین یک کنترل پنل سبک است که می تواند به سرعت اجرا شود و بدون مصرف منابع زیاد از سرور به شما هر سرویسی که نیاز داشته باشید را ارائه کند.

در مورد این سوال که مزایای دایرکت ادمین چیست دیدیم در کنار ویژگی های خوبی که دارد مزایای ایده آلی نیز دارد که می تواند در بالا رفتن استفاده از این کنترل پنل خیلی موثر باشد. اما مطمئنا در کنار هر مزیتی، معایبی نیز وجود دارد که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

مزایای دایرکت ادمین چیست

 

معایب دایرکت ادمین چیست

در مورد اینکه معایب دایرکت ادمین چیست نمی توانیم خیلی نکات و موارد زیادی را نام ببریم، اما باز هم مواردی وجود دارند و هیچ برنامه ای بی عیب و نقص نیست. بزرگترین معایبی که می توان برای دایرکت ادمین نام برد به این صورت می باشد:

 

صرفا لینوکسی بودن

یکی از ایراداتی که به دایرکت ادمین وارد است این است که صرفا برای سیستم عامل های لینوکس قابل استفاده است و هاست های ویندوزی را پشتیبانی نمی کند. این در حالی است که پلتفرمی مانند پلسک که یکی از رقبای جدی دایرکت ادمین نیز به شمار می رود می تواند این کار را بکند و با توجه به ساختاری که دارد قابلیت های کراس اور خوبی روی ویندوز و لینوکس دارد.

 

نبود انجمن های تخصصی و فعال

وجود انجمن های کاربری و اینکه جایی باشد که بتوانید در صورت برخوردن به یک مشکل عجیب و غریب سوالات خود را در آن مطرح کنید از ویژگی هایی است که می تواند برای خیلی از برنامه ها و پلتفرم ها خوب باشد. اما متاسفانه باید گفت که در مورد دایرکت ادمین این موارد کمی دردسر ساز شده است.

عدم وجود انجمن های کاربری خوب و کاربران فعال باعث شده است تا پیدا کردن روش اعمال تغییرات مورد نیاز در برخی موارد کمی دشوار تر باشد. البته در صورتی که از هاستینگ های حرفه ای استفاده کنید و بتوانید از پشتیبانی آنها استفاده کنید شرایط شما فرق خواهد کرد.

 

عدم امکان استفاده از افزونه ها

کنترل پنل هایی مانند سی پل و پلسک قابلیت هایی دارند که با استفاده از آن می توان افزونه های مختلف را روی آنها نصب کرده و از امکاناتی که جدیدا به سیستم اضافه می شود استفاده کرد. ولی در مورد دایرکت ادمین به این صورت نمی باشد و شما باید برای اینکه ماژولی را به آن اضافه کنید، با محدودیت های مختلف آن سر و کله بزنید و صرفا به پشتیبانی وابسته خواهید بود.

معایب دایرکت ادمین چیست

 

نتیجه گیری

در این مقاله با بررسی اینکه کنترل پنل دایرکت ادمین چیست، چه قابلیت ها و ویژگی هایی دارد، موراد استفاده از دایرکت ادمین چیست و همینطور بررسی کامل مزایا و معایبی که دارد می توان این جمع بندی را ارائه کرد که دایرکت ادمین لیاقت شهرتی را که بدست آورده است دارد و  یک کنترل پنل خوب و کاربردی است. کار کردن با دایرکت ادمین ساده بوده و قطعیت و ارور های کمی که دارد باعث می شود تا در کارکردن با آن راحت باشید. در صورتی که تمایل دارید از این کنترل پنل و مزایایی که برای مشا دارد بهره مند شوید می توانید از سرویس هایی که در صفحه ” هاست ” ارائه شده اند بازدید کنید.

 

واکنش شما چیست؟
+1
+1
+1
+1
+1
+1
+1
برچسب‌ها:, , ,
تیم تولید محتوا

Author by : تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای مارال هاست در تلاش است بهترین و تخصصی ترین مطالب آموزش هاستینگ را با بهترین شیوه نگارش و به صورت کاملا کاربری به کاربران وب فارسی و مشتریان ارجمند مارال هاست ارائه نماید . رسالت ما ارتقای دانش حوزه تخصصی میزبانی وب در جامعه فارسی زبان می باشد .

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد‌شد.