ساخت پاپ آپ ( آموزش ساخت و استفاده از Popup )

ساخت پاپ آپ ( آموزش ساخت و استفاده از Popup )

وقتی که شما یک سایت اینترنتی را به منظور راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی، ایجاد یک بستر آموزشی و یا هر دلیل دیگری طراحی کرده و راه اندازی می کنید، در روندی که چرخه زندگی یک سایت را تشکیل می دهد قرار خواهید گرفت. روندی که با تصمیم برای راه اندازی یک سایت آغاز شده، با خرید دامنه و شروع شدن طراحی سایت به صورت عملیاتی آغاز می گردد و با تحویل آن به مشتری در واقع سایت متولد شده و تازه از اینجاست که سایت ما باید راه خود را در مسیر پر پیچ و خم اینترنت پیش بگیرد و به جلو برود. در این رابطه باید گفت که شما نیاز جدی ای را به ابزار هایی دارید که بتوانید با استفاده از آنها سایت خود را در این مسیر به پیش ببرید. ابزار هایی مانند راه اندازی کمپین های تبلیغاتی، بهره گیری از عناصر تعاملی در سایت مانند ساخت پاپ آپ و استفاده از تکنیک های سئو از این دسته از موارد هستند و در این مقاله قصد داریم تا به بررسی یکی از بهترین آنها یعنی ساخت پاپ آپ بپردازیم تا از طریق آن شما بتوانید ترافیک سایت خود را متمرکز و هدفمند کنید.

شما با ساخت پاپ آپ و استفاده از آن می توانید بازدهی سایت خود را دو چندان کرده و یا صرفا با استفاده نابجا از آن کار و کاسبی خود را کساد کنید و به یک مزاحم به شدت روی مخ تبدیل شوید. در این مقاله قصد داریم تا یک آموزش کامل را در مورد استفاده از پاپ آپ و همینطور معرفی ابزار هایی برای ساخت آن ارائه کنیم و ببینیم که برای اینکه بتوانیم از پاپ آپ بهترین بازدهی را دریافت کنیم، باید چه کارهایی را انجام دهیم. قبل از اینکه به سراغ ساخت پاپ آپ برویم بهتر است کار را از یک دست بالاتر شروع کنیم و ببینیم که هدایت کاربران چه اهمیتی می تواند در بالا رفتن بازدهی سایت ما داشته باشد.

 

چرا باید کاربران را هدایت کنیم؟

وقتی صحبت از کاربر به میان می آید و رفتاری که ما با کاربران خود باید داشته باشیم، تقریبا همه وب مستر ها روی این موضوع اتفاق نظر دارند که باید بالاترین حساسیت ممکن را به خرج داد. کاربران شما در آینده می خواهند مشتریان شما باشند و در صورتی که شما در رفتار با آنها آنگونه که باید عمل نکنید، قطعا روند تبدیل کاربر به مشتری، اتفاق نخواهد افتاد. یکی از مهمترین کارهایی که باید برای تبدیل کاربر به مشتری انجام دهید این است که کاربران خود را به سمت اینکه مشتری شما باشند هدایت کنید. اما باید در نظر داشته باشید که هدایت کاربران نباید به گونه ای باشد که آنها احساس کنند در حال دیدن آگهی های تلویزیون هستند و با یک زرق و برق الکی و دروغین و لبخند های بیجا و مصنوعی طرف هستند.

هدایت کاربران

هدایت کاربر باید با استفاده از همان محتوایی انجام شود که شما در سایت خود عرضه می کنید، البته امکانات خوب دیگری نیز می تواند به شما در این زمینه کمک کند. وقتی شما یک صفحه از سایت خود را طراحی می کنید و در آن مطالب متنوع و تصاویر متنوعی را می گذارید، جذابیت آن بالاتر می رود، اما یک اتفاق بد نیز خواهد افتاد و آن این است که کاربر شما کمی گیج خواهد شد.

به عنوان مثال وقتی شما در حال توضیح در مورد مزایای یک محصول خوب و با کیفیت از بهترین نوع هستید، کاربر شما آن را دنبال خواهد کرد، اما اگر در آخر شما به کاربر خود نگویید که از طریق کدام دکمه و یا با کلیک بر روی کدام صفحه می تواند به این محصول با کیفیت دست پیدا کند، احتمال اینکه این کاربر سایت شما را حتی بدون دیدن محصول شما ترک کند، بسیار زیاد خواهد بود. پس باید توجه داشت که حتما از ابزار های هدایت کاربر به سمت محصولات و خدمات استفاده شود. البته باید این موضوع را نیز در نظر گرفت که جمع آوری اطلاعات کاربران و داشتن یک ایمیل و یا شماره تلفن از آنها نیز یکی از بهترین گزینه هایی است که می توان آن را به کار گرفت.

وقتی که کاربر حاضر شود اطلاعاتی را از خود به شما بدهد، می توانید یک راه ارتباطی با آن داشته باید، و از این طریق بار ها به او سر زده و از او بپرسید که چگونه می توانید نیاز خود را با آن برطرف کنید. در مورد اینکه برای اینکار چه امکاناتی در اختیار ما قرار دارد می توانیم ابزار خوب و کاربردی پاپ آپ را به شما معرفی کنیم. ساخت پاپ آپ و استفاده از آن می تواند یک امکان تعاملی ارزشمند را به ما بدهد که با کاربر خود ارتباط برقرار کرده و روی آنچه که بیشتر مد نظر ما قرار دارد، تاکید ویژه ای داشته باشیم.

در ادامه در مورد اینکه پاپ آپ چیست و چگونه می تواند این هدایت کاربر را برای ما انجام دهد به صورت کامل صحبت خواهیم کرد.

 

پاپ آپ چیست و چرا باید از آن استفاده کرد

وقتی نام پاپ آپ به میان می آید عموما کاربران قدیمی اینترنت که در بازه ای بین 10 تا 15 سال پیش از اینترنت استفاده می کردند این معضل بزرگ که کاربران را دیوانه کرده بود را به یاد خواهند داشت. پاپ آپ برای اولین بار در دهه 90 میلادی و از طریق وبسایتی به نام Tripod.com منتشر شد. این تبلیغ به این صورت عمل می کرد که وقتی شما وارد یک سایت اینترنتی می شدید، صفحه جدیدی برای شما باز می شد که یک سایت جدید به نمایش می گذاشت.

این قابلیت توسط جاوا اسکریپت پیاده سازی می شد و برای اولین بار توسط یک برنامه نویس وب به نام اتان زاکرمن مورد استفاده قرار گرفت و تبدیل به یک عامل تبلیغاتی بزرگ در اینترنت شد. خیلی از سایت های اینترنتی از آن استفاده کردند و به صورت کلی می توانیم بگوییم که مانند یک ویروس رشد و گسترش پیدا کرد و وب را تبدیل به یک جهنم برای کاربران کرد، در خیلی از سایت ها با هر کلیک چندین پنجره باز می شد که هر کدام از آنها ترافیک اینترنت و پهنای باند را برای لود کردن یک تبلیغ بی ارزش می گرفتند.

همین مورد باعث شد که اتان زاکرمن ایمیل های شکایت آمیزی از این اختراع اعصاب خورد کن دریافت کند و تقریبا همان اندازه که آلفرد نوبل از اختراع دینامیت پشیمان شده بود، وی را از کاری که کرده بود پشیمان کردند و اگر فهرست های پشیمان ترین افراد تاریخ را مرور کنید، این برنامه نویس اگر اول نباشد، قطعا نفر دوم خواهد بود. این صفحات اعصاب خورد کن هنوز هم در بعضی از مواقع به شما نمایش داده می شوند و معمولا ادعای پیشنهادات شگفت انگیزی را دارد که اگر شما صفحه را ببندید دیگر برای شما نمایش داده نمی شود. اما بعد از مدتی پاپ آپ ها پیشرفت کرده و خصوصا در سیستم مدیریت محتوای وردپرس که نمونه ای بهتر و کم دردسر تر از این صفحات را ارائه کرد، به یکی از ابزار های کاربردی تبدیل شدند که امکان خوبی را برای وب مستر ها فراهم می کردند و ساخت پاپ آپ به صورت اصولی می توانست بسیار مفید باشد.

کاری که پاپ آپ انجام می دهد این است که کاربر را به آنچه که شما می خواهید هدایت می کند و اینکار را بدون اینکه صفحه جدیدی را باز کند و یا مزاحم کاربر بشود انجام می دهد. در واقع پاپ آپ یک پیام باز شونده از طرف شماست که می تواند از کاربر یک شماره تلفن و یا یک ایمیل دریافت کند و یا اینکه به کاربر بگوید می تواند محصولات جدید، یا تخفیفات ویژه را از کجا مشاهده کند.

در مورد اینکه ساخت پاپ آپ و استفاده از آن می تواند چه کمکی به ما بکند باید بگوییم که استفاده از آن می تواند به شما این امکان را بدهد که ویژه ترین موردی که کاربر باید آن را در بین همه تصاویر و منو ها و شلوغی سایت ببیند و به آن توجه کند را جلوی چشمان او بیاورید و یا اینکه به شما این امکان را می دهد که از کاربر اجازه بگیرید با وی ارتباط برقرار کنید و این فرصت را داشته باشید که شما شروع کننده ارتباط باشید و با کاربر خود صحبت کنید.

ساخت پاپ آپ چیست

در این مقاله ما به شما آموزش خواهیم داد که ساخت پاپ آپ را چگونه انجام دهید و به چه صورتی می توانید از آن استفاده کنید که بازدهی خوبی را برای شما داشته باشد، اما قبل از اینکه آموزش ساخت پاپ آپ را شروع کنیم لازم است در مورد این موضوع که در ساخت پاپ آپ باید چه چیزی را در نظر داشته باشید و این پاپ آپ ایجاد شده چه ویژگی هایی را داشته باشد کمی بیشتر صحبت کنیم.

 

چگونه از پاپ آپ استفاده کنیم

یکی از موارد و سوالاتی که برای هر وبمستر ممکن است پیش بیاید و بهتر است که هر وبمستری این سوال را از خود بپرسد، این است که چگونه باید از این پاپ آپ استفاده کنیم تا بازدهی بیشتری برای ما داشته باشد. این سوال که در زمان ساخت پاپ آپ باید چه متنی در آن بنویسیم و از پاپ آپ بخواهیم که چه کاری را برای ما انجام دهد یکی از مهمترین مواردی است که باید قبل از شروع به ساخت پاپ آپ به سراغ آن برویم. در واقع می خواهیم بدانیم هدف از پاپ آپ چیست و قرار است این پنجره کوچک برای ما چه کاری انجام دهد.

موارد مختلفی را می توان توسط پاپ آپ ها پیاده سازی کرد اما معمولا یکی از این روش ها می تواند گزینه خوبی برای ساخت یک پاپ آپ باشد:

 

گرفتن شماره تماس و ایمیل

وقتی که یک کاربر وارد سایت شما می شود یکی از کارهای خوبی که پاپ آپ ها می توانند برای شما انجام دهند این است که این کاربر را عضوی از مجموعه بزرگ تبلیغات شما بکنند که تمرکز خود را روی آن قرار داده اید. عموما هر سایتی برای خود یک مجموعه ای از ایمیل ها و شماره تلفن ها دارد که برای آنها پیام ارسال کرده و معمولا هم فیدبک و بازخورد خوبی از این نوع از تبلیغات دریافت می شود، تا جایی که خیلی از افراد و سایت ها به دنبال اطلاعات مربوط به کاربران یکدیگر می افتند.

گرفتن شماره در پاپ آپ

وقتی کاربری به سایت شما می آید و حاضر می شود که شماره و یا ایمیل خود را به شما بدهد به این معنی است که یک علاقه و توجه کوچک را به محصول و یا سرویس سایت شما دارد. پس می توانید روی تبدیل کردن این کاربر به مشتری حساب کنید. سایت پاپ آپ به صورت یک پنجره دریافت ایمیل برای خبرنامه، فرم اطلاعات تماس و یا فرم ثبت نام در سایت یا حتی دکمه های ورود به وسیله اکانت گوگل که جزو ساده ترین روش های ورود در سایت است، می توان گزینه های بسیار عالی و ایده آلی برای شما باشد.

 

تعامل با کاربر

یکی دیگر از مواردی که در ساخت پاپ آپ می تواند عنوان شود این است که شما به کاربر این فرصت را بدهید که به شما بگوید چه چیزی نیاز دارد، وقتی محصولات خود را به کاربر نمایش می دهید از او بخواهیم که دقیقا برای شما بنویسد که به چه محصول یا خدمتی نیاز دارد. این مورد می تواند شبیه به یک فرم ثبت سفارش باشد.

این فرم های تعاملی به شما این فرصت را می دهد که بدانید کاربرانی که به سایت شما می آیند، بیشتر چه محصولی را دوست دارند و اینکه بهترین حالت سرویس دهی به آنان چیست. با استفاده از این نوع از پاپ آپ شما می توانید یک مشتری عادی را برای خود به یک مشتری وفادار تبدیل کنید و این امتیاز را داشته باشید که به اولین گزینه آنها برای خرید تبدیل شوید و علاوه بر آن تبلیغ شما را برای دیگران نیز بکنند.

 

هدایت به شبکه های اجتماعی

امروزه نقش شبکه های اجتماعی بصری و یا حتی پیام رسان ها در گسترش کسب و کار و همینطور بالا بردن فروش جزو مهمترین موارد است که نمی توان به هیچ عنوان نقش پر رنگ آن را نادیده گرفت. در خیلی از موارد شما نیاز دارید تا بازدید خوب و بالای سایت خود را به شبکه های اجتماعی نیز بکشانید تا در آنجا هم بتوانید حرفی برای گفتن داشته باشید، و می توان گفت که این مورد یکی از مواردی که شما می توانید در ساخت پاپ آپ آن را برنامه ریزی کنید.

هدایت کاربران به سمت شبکه های اجتماعی مانند پیج اینستاگرام و یا چنل های تلگرام، می تواند یکی از کارهای پربازده باشد که ساخت پاپ آپ می تواند برای ما آن را فراهم کند و شما با ارائه لینک های صفحات خود در شبکه های مختلفی مانند اینستاگرام، فیسبوک و لینکدین می توانید از کاربر دعوت کنید که به صفحه شما بیاید. خیلی از سایت ها برای این کار یک امتیاز نیز به کاربر می دهند که می تواند از آن به عنوان یک ابزار تخفیف استفاده کند. 

 

ورود به سایت

یکی از محبوب ترین پاپ آپ هایی که مورد استفاده قرار می گیرند، پاپ آپ های ورود به سایت هستند و از شما می خواهد که به هر روشی که شده وارد سایت شوید و یا در سایت ثبت نام کنید. شاید به نظر برسد که ساخت پاپ آپ به این روش کار مفیدی نیست و با استفاده از آن مزایای زیادی در انتظار شما نخواهد بود. اما به هیچ عنوان اینطور نیست.

اگر یک آنالیز کلی در مورد سایت های پر فروش انجام دهید و به تجربیات تحلیلی خیلی از فروشندگان و وبمستر ها رجوع کنید، قطعا متوجه این موضوع خواهید شد که خیلی از کسانی که محصولات را به سبد خرید خود اضافه می کنند، مراحل طولانی خرید را تکمیل نمی کنند و در میانه راه از سایت شما خارج خواهند شد. اما در اینجا اگر شما محوریت ساخت پاپ آپ را طوری قرار دهید که این اطلاعات را کم کم از کاربر خود دریافت کنید و وقتی که کاربر سبد خرید خود را تکمیل کرد، با کوتاهترین مراحل به صفحه پرداخت برسد، فروش شما بسیار بسیار بهتر خواهد شد و می توانید مطمئن باشید که این اتفاقات برای شما خواهد افتاد.

همانطور که دیدیم موارد مختلفی هستند که پاپ آپ ها می توانند برای شما به ارمغان بیاورند، اما اینکه شما چگونه می توانید کار ساخت پاپ آپ را انجام دهید موردی است که در بخش بعدی به آن خواهیم پرداخت.

 

ساخت پاپ آپ در وردپرس

برای ساخت پاپ آپ در وردپرس لازم نیست که کار چندانی را انجام دهید و این سیستم مدیریت محتوای قدرتمند و افزونه محور می تواند مانند خیلی از قابلیت های دیگر، ساخت پاپ آپ را هم با استفاده از افزونه های مختلف برای شما پیاده سازی کند.

یکی از افزونه های خوبی که با استفاده از آن می توانید ساخت پاپ آپ را انجام داده و از امکانات خوبی هم برای اینکار استفاده کنید، افزونه Popup Maker است. شما با استفاده از این افزونه رایگان می توانید کار ساخت پاپ آپ را به بهترین شکل ممکن انجام دهید و تمامی اجزای پاپ آپی که می خواهید به کاربر خود نمایش دهید را تغییر دهید.

ساخت پاپ آپ در وردپرس

همینطور در صورتی که در سایت خود از صفحه ساز المنتور(برای اطلاعات بیشتر در مورد این صفحه ساز می توانید به مقاله المنتور چیست مراجعه کنید.) استفاده می کنید، این قابلیت را خواهید داشت که از مجموعه ابزار های این افزونه کاربردی استفاده کرده و ویجت ها و همینطور فرم های خوبی را در ساخت پاپ آپ مورد استفاده قرار دهید و دقیقا بتوانید کاری را که برای آن ساخته شده است پیاده سازی کنید.

تا اینجای کار دیدیم که ساخت پاپ آپ می تواند در چه زمینه هایی به ما کمک کند و برای اینکه ک پاپ آپ خوب و حرفه ای در وردپرس داشته باشیم از چه امکاناتی می توانیم استفاده کنیم. اما یک سوال مهم هنوز پاسخ داده نشده است و آن این است که باید چه موارد و نکاتی را رعایت کنیم تا پاپ آپی که می خواهیم درست کنیم بالاترین بازدهی را داشته باشد و بتوانیم بگوییم که ساخت پاپ آپ با موفقیت انجام شده است. در این بخش به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت که برای این کار باید چه کاری را انجام دهیم.

 

نکات مهم در استفاده از پاپ آپ

احتمالا در سایت های مختلف به پاپ آپ هایی خوب برخورد کرده اید که تصمیم گرفته اید جواب آنها را بدهید، همینطور به طور قطع مواردی هم وجود داشته است که پاپ آپ ها تا اندازه ای شما را کلافه کرده اند که مجبور شده اید برای خلاص شدن از شر آنها کلا سایت و صفحه ای که باعث و بانی این اوضاع است را ببندید. اگر به تجربه خود در استفاده از وب مراجعه کنیم، مطمئنا پاپ آپ های مزاحم خیلی بیشتر از پاپ های مفید بوده است. پس باید چه کار کنیم که ساخت پاپ آپ توسط ما جزو اقلیت مفید و خوب باشد نه اکثریت مزاحم که فقط اعصاب کاربران را به هم می ریزند.

در این بخش می خواهیم با هم نکاتی را بررسی کنیم که با رعایت آنها می توان یک پاپ آپ خوب و منسجم را داشت که علاوه بر اینکه بالاترین بازدهی ممکن را دارد و می تواند اطلاعات را برای ما فراهم کند، در صورتی که موفقیت آمیز هم نباشد و کاربر اطلاعات خود را وارد نکند، باعث آسیب نشود و کاربر را آزار ندهد. این نکات به این صورت می باشند:

 

روی پیشنهاد خود فکر کنید

ساخت پاپ آپ قرار است به دلیلی انجام شود که برای کاربر جالب باشد و از نظر وی مهم باشد، پس یکی از اصلی ترین اصولی که باید در ساخت پاپ آپ انجام شود این است که شما به خوبی روی موضوع و پیشنهادی که در این پاپ آپ برای کاربر دارید فکر کنید. یک جمله معروف در زمینه مارکتینگ و تبلیغات وجود دارد که می گوید مشتریان شما پیشنهادات شما را می خرند نه محصولات شما را، پس باید توجه داشته باشید که در یک لحظه چه پیامی را به کاربری که می خواهید آن را به مشتری خود تبدیل کنید منتقل می کنید. شما در حدود یک جمله کاری و مهم فرصت دارید که حرف خود را بزنید و باید روی این قضیه که این یک جمله شما چه باشد به شدت تمرکز کنید.

در صورتی که از یک جمله تبلیغاتی معمول که همه جا هست استفاده کنید، مغز کاربر به صورت ناخودآگاه آن را ندید گرفته و با این تفکر که این هم یکی از همه تبلیغاتی است بلافاصله پاپ آپ شما را می بندد، پس بهتر است از جملات و مفاهیمی تازه استفاده کنید که بتواند بیانگر ویژه ترین جنبه از کار شما و تفاوت شما با رقبا باشد که کاربر شما باید شما را بخاطر آن از رقبا تمییز دهد.

نقش پیشنهاد ارائه شده در ساخت پاپ آپ

 

طراحی زیبای پاپ آپ

یکی از مواردی که باید برای ساخت پاپ آپ به آن توجه کرد، طراحی زیبای پاپ نمایش داده شده است. جلوه های بصری مهمترین نکته ای است که می تواند کاربر را مجاب کند که سایت شما یک سایت حرفه ای است و حتی این مورد که از شما خرید کند را تسریع کند.

در نظر داشته باشید که تصاویر و طراحی ای که پاپ آپ شما دارد باید جذاب، صریح، خلاقانه و از همه مهمتر سبک باشد. در بعضی مواقع استفاده از تصاویر با حجم و اندازه بالا باعث می شود که پاپ آپ درست لود نشده و تاثیر منفی یک پاپ آپ ناقص که سایت را از ریخت انداخته است بسیار بیشتر از تاثیرات مثبت آن است و باید به این مورد که ظاهر و جنبه های بصری پاپ آپ به چه صورتی باشد توجه ویژه داشته باشید.

 

پاپ آپ با تاخیر نمایش داده شود

یکی از موارد و نکات که در ساخت پاپ آپ ضروری می باشد و باید کاملا جدی گرفته شود این است که پاپ آپ شما با تاخیر نمایش داده شود و به کاربر این فرصت داده شود که سایت را بر انداز کرده و یک درگیری یا همان Engagement را با مطالب سایت پیدا کرده باشد که وقتی پاپ آپ به آن نمایش داده شد بداند که شما دارید از چه چیزی حرف می زنید و قرار است در اینجا چه چیزی گیرش بیاید.

همیشه در ساخت پاپ آپ این مورد را در نظر داشته باشید که یک تاخیر 15 تا 20 ثانیه ای برای نمایش می تواند به خوبی عمل کرده و احتمال اینکه کاربر با این پاپ آپ ارتباط بهتری برقرار کند وجود خواهد داشت.

 

بسته شدن آسان

آخرین نکته ای که باید در ساخت پاپ آپ در نظر داشته باشید این است که به کاربر اجازه خروج دهید و در صورتی که خواست از پاپ آپ شما خلاص شود این اجازه را به وی بدهید و سعی نکنید که کاربر را به دام بیندازید. برای این کار لازم است که امکان بستن پاپ آپ را به صورت راحت و با یک آیکون مشخص که با تم پاپ آپ شما همخوانی دارد این قابلیت را به کاربر خود بدهید. پاپ آپ هایی که به هیچ عنوان بسته نمی شوند و تا چند لینک مختلف و بی ربط را باز نکنند بسته نخواهند شد از مواردی هستند که می توانند کاملا برعکس عمل کنند و کاربران و حتی مشتریان وفادار شما را هم از سایت فراری دهند.

توجه داشته باشید که اگر این موارد را رعایت کنید می توانید تاثیر خوبی را روی بازدهی سایت خود داشته باشید و در زمان ساخت پاپ آپ باید در نظر داشته باشید که این پاپ آپ قرار است برای شما اطلاعات جمع آوری کرده و یا فروش شما بالاتر برود و قرار نیست که حتما آن را با سلیقه خود تطبیق دهید و سعی کنید بیشترین تمرکز خود را برای اینکه پاپ آپ مورد نظر کاربر پسند باشد معطوف کنید.

اکنون که می دانیم چطور باید یک پاپ آپ را برای سایت خود ایجاد کرده و در کجا می توانیم از آن استفاده کنیم لازم است به این موارد توجه داشته باشیم که چند نوع پاپ آپ وجود دارد و ما می توانیم از کدامیک از انواع پاپ آپ برای کاربرد های مختلف استفاده کنیم. در ادامه این موضوع را بررسی می کنیم.

 

انواع پاپ آپ کدامند

همه ما در وب فارسی و انگلیسی گشته ایم و مطمئنا در ورود به سایت ها همه جور پاپ آپی را دیده ایم. از پاپ آپ هایی که برای استفاده از کوکی ها از شما مجوز می گیرند گرفته تا پاپ آپ هایی که با دریافت اطلاعات تماس شما را به یکی از اهداف تبلیغاتی خود تبدیل کرده و یا واقعا اطلاعات خوبی را در اختیار شما قرار می دهند. در این رابطه باید گفت که انتخاب نوعی که برای ساخت پاپ آپ خود در نظر دارید یکی از مسائل مهم است که باید کاربرد آن را به صورت دقیق بدانید و در صورتی که اشتباه از آن استفاده کنید می توانید به اعتبار و همینطور بازدهی سایت خود صدمه بزنید.

در صورتی که از یک پاپ آپ که در جایی عنصری کاملا اعصاب خورد کن و مزاحم است در جای مناسب خود استفاده کنید، بتواند بازدهی شما را چند برابر افزایش دهد. در این رابطه باید گفت که شناخت انواع پاپ ها می تواند در این زمینه به صورتی کاملا موثر به شما کمک کند تا این ویژگی را بدست آورید. در صورتی که بخواهیم به این موضوع که بهترین انواع پاپ آپ که شما باید از آنها برای موارد خاص در سایت خود استفاده کنید کدامند را بررسی کنیم، نهایتا به این فهرست و لیست خواهیم رسید:

 

پاپ آپ های تمام صفحه

استفاده از پاپ آپ های تمام صفحه به این معنی است که با کلیک روی یک دکمه خاص و یا صبر کردن مدتی روی صفحه سایت، کل سایت به صورت کامل به یک پاپ آپ تبدیل شده و هر آنچه که به کاربر نمایش داده می شد قطع شده و پیام شما به وی نمایش داده می شود. پاپ آپ های تمام صفحه گزینه های بسیار خوبی برای گرفتن سفارش سریع هستند و باید گفت که با حذف تمامی عوامل حواس پرتی و چیز هایی که می توانند مانع کار کاربر شوند، کاربر را به مشتری شما تبدیل خواهد کرد.

البته این ویژگی به این معنا نیست که شما در هر جایی می توانید از آنها استفاده کنید و باید در مواردی که این نوع از پاپ آپ ها را به کار می گیرید کمی مراقب باشید. اگر مطالعه و بازدید از سایت را مانند خواندن روزنامه در نظر بگیریم، در واقع استفاده از این نوع سرویس به این معنی است که شما به یک باره روزنامه یا کتاب را از دست یک نفر بکشید و بخواهید با او صحبت کنید. مطمئنا در صورتی که حرف شما تبلیغاتی باشد مخاطب مورد نظر ما در بهترین حالت فقط کار را با بد و بیراه گفتن جمع خواهد کرد. پس در نظر داشته باشید که استفاده از این نوع پاپ آپ ها خصوصا در مواردی که تبلیغات محصول را انجام می دهند باید بسیار با احتیاط انجام بگیرد.

 

پاپ آپ های ویدئویی

یکی دیگر از مواردی که در ساخت پاپ آپ می توان از آن کمک گرفت قدرتی است که یک نمایش ویدئویی می تواند برای شما داشته باشد. شاید برای شما جالب باشد این موضوع را بدانید که بر اساس آمار های منتشر شده از شرکت های بزرگ تبلیغاتی، وقتی یک پیام به صورت ویدئویی منتقل می شود، میزان در خاطر ماندن و تاثیر گذاری آن 95 درصد خواهد بود. این در حالی است که همان پیام وقتی که به متن تبدیل می شود تنها 10 درصد تاثیرگذاری خواهد داشت. در این مورد باید گفت که استفاده از ویدئو می تواند برای شما جادو کند.

استفاده از ویدئو در پاپ آپ یکی از روش هایی است که خیلی از سایت های انگلیسی به خوبی از آن استفاده می کنند اما کمتر در سایت های فارسی زبان دیده می شود. منظور از پاپ آپ های ویدئویی استفاده از تبلیغات در وسط ویدئو نیست. منظور همان ویدئو های کوچکی هستند که در گوشه صفحه شما ظاهر شده و به کاربران نمایش داده می شوند و حتی وقتی که صفحه اسکرول می شود باز هم این تبلیغات در جای ثابت خود به کاربر نمایش داده خواهند شد.

در مورد این ویدئو ها باید در نظر داشته باشید که بهتر است از یک هاست دانلود برای این کار استفاده کنید. استفاده از هاست سایت می تواند استفاده از پهنای باند را بالا برده و همینطور سرعت سایت را به شدت کند می کند که این مورد می تواند برای خیلی از موارد از جمله بازدهی و سئو سایت شما یک موضوع کاملا منفی و بد باشد. در صورتی که از سیستم مدیریت محتوای وردپرس برای اینکار استفاده می کنید، می توانید با کمک افزونه های زیادی که برای نمایش ویدئو در سایت وجود دارد و در مقاله درج ویدئو در وردپرس به بررسی بعضی از آنها پرداختیم، ساخت پاپ آپ های ویدئویی را به بهترین شکل ممکن به انجام برسانید.

انواع پاپ آپ کدامند

 

دکمه شبکه اجتماعی

یکی دیگر از پاپ آپ هایی که می توانید به کاربران خود پیشنهاد کنید و می تواند برای شما بسیار مفید باشد، دکمه های شبکه اجتماعی است. در واقع شما می توانید از کاربران خود دعوت کنید که مطلبی که در سایت شما مطالعه کردند را در شبکه های اجتماعی بازنشر داده و یا اینکه می توانید آنها را به شبکه های اجتماعی خود هدایت کنید.

توجه داشته باشید که عموما وقتی در یک وبسایت مربوط به طراحی سایت و توسعه وب با اصطلاح دکمه شبکه اجتماعی مواجه می شوید، منظور دکمه هایی است که با کلیک روی آنها پست و صفحه یا که در حال مطالعه آن هستید برای انتشار در شبکه های اجتماعی مورد نظر آماده می شود. اما در این مورد خاص می توان گفت که شما با استفاده از پاپ آپ می توانید تبلیغ پیج اینستا و یا چنل تلگرام خود را هم بکنید و این موضوع می تواند بسیار کمک کننده باشد. خصوصا در مواردی که مخاطب با موبایل سایت شما را نگاه می کند.

امروزه ترافیک شبکه های اجتماعی ای مانند اینستاگرام و واتساپ جزو مهمترین ترافیک های موبایل به حساب می آید که باید گفت در کسب و کار  یکی از بهترین گزینه ها برای افزایش بازدهی به شمار می رود. در صورتی که از چنین پاپ آپ هایی برای ویو موبایل خود استفاده کنید می تواند کاربران را به صورت موفق آمیزی به سمت شبکه های اجتماعی خود مانند پیج اینستاگرام و کانال تلگرام خود هدایت کنید.

در این حالت باید گفت که ساخت پاپ آپ می تواند یکی از کار هایی باشد که ممکن است کاربر را به شبکه های اجتماعی پر ماجرایش برده و از سایت شما بیرون کند. باید در نظر داشته باشید استفاده از این نوع پاپ آپ در نزدیکی محصولات و وقتی که کاربر به خرید نزدیک شده است می تواند به منزله دعوت از کاربر به خرید نکردن و رفتن دنبال اینستاگرام خود باشد. پس بهتر است که در ساخت پاپ آپ و استفاده از این نوع از آنها دقت لازم را داشته باشید.

 

پاپ آپ موبایل

در بخش قبلی به این موضوع اشاره کردیم که پاپ آپ های شبکه های اجتماعی در ویو موبایل می تواند تا چه اندازه موثر باشد. در واقع باید گفت که پاپ آپ های موبایل به نوعی خود بخش دیگری از انواع پاپ آپ هستند که باید در انواع مختلف روش های ساخت پاپ آپ به آنها هم اشاره کرد. پاپ آپ های موبایلی باید با ویو موبایل سازگاری داشته و شما می توانید از مواردی در آنها استفاده کنید که کاربر شما در لحظه به آنها دسترسی دارد. به عنوان مثال می توانید ثبت نام کاربر را به صورت در لحظه با توجه به اطلاعات گوگل اکانت وی انجام دهید، و یا اینکه لوکیشن کاربر را برای محاسبه قیمت مورد استفاده قرار داده و خیلی از امکانات دیگر که می توان با استفاده از پاپ آپ های موبایل به آنها اشاره کرد.

البته باید توجه داشت که ساخت پاپ آپ به صورت موبایلی می تواند کمی سخت باشد و برای این منظور شما باید روی ویو موبایل به صورت منفرد و تنها کدنویسی کرده و این موضوع را در نظر داشته باشید که باید طراحی پاپ آپ خود را به گونه ای انجام دهید که برای تمامی نسخه های موبایل قابل نمایش بوده و صرفا روی یک نسخه نمایش داده نشود.

 

نتیجه گیری

در این مقاله به صورت کلی در مورد اینکه ساخت پاپ آپ چگونه می تواند به ما کمک کند و برای اینکه بتوانیم از پاپ آپ استفاده کنیم، باید چه نکات و مواردی را در نظر داشته باشیم، صحبت کردیم. در مورد اینکه چگونه می توان یک پاپ آپ را بدون دردسر ساخت باید گفت که افزونه های وردپرسی می توانند این کار را به راحتی برای شما انجام دهند. یکی از نکته های مهمی که باید در بهره برداری و ساخت پاپ آپ مورد نظر داشته باشید این است که پاپ آپ شما نباید مانع از دسترسی کاربر به سایت شما شود و اجباری در کار آن نباشد وگرنه کاربر ممکن است سایت را به صورت کامل ترک کند.

بهتر است که پاپ آپ ها با تاخیر نمایش داده شود و بلافاصله بعد از ورود کاربر نمایش داده نشود. همینطور در زمان ساخت پاپ آپ حتما یک دکمه بستن به صورت واضح برای آن در نظر داشته باشید که اگر کاربر خواست به ادامه صفحه ای که در حال بازدید آن بود برود، به راحتی بتواند این کار را انجام دهد.

 

واکنش شما چیست؟
+1
+1
+1
+1
+1
+1
+1
برچسب‌ها:, , ,
تیم تولید محتوا

Author by : تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای مارال هاست در تلاش است بهترین و تخصصی ترین مطالب آموزش هاستینگ را با بهترین شیوه نگارش و به صورت کاملا کاربری به کاربران وب فارسی و مشتریان ارجمند مارال هاست ارائه نماید . رسالت ما ارتقای دانش حوزه تخصصی میزبانی وب در جامعه فارسی زبان می باشد .

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد‌شد.

مقاله ای اضافه کنید

پاسخ به این سوال توسط ایمیل به شما اطلاع رسانی خواهدشد.

+ = ربات هستید یا انسان؟