شرایط قرارداد

شرایط قرارداد استفاده از سرویس ها

قانون و مقررات

شرایط و قوانین استفاده از سرویس های مارال هاست

مفاد این قرار داد مبنای روابط تجاری میزبانی وب مارال هاست  به عنوان سرویس دهنده و فروشنده  با خریدار و سرویس گیرنده به عنوان مشتری و طرف دوم قرار داد  می باشد ، مسئولیت هر گونه محتوای بارگزاری شده روی سرویس های میزبانی وب بر عهده خریدار می باشد و هیچ گونه مسئولیتی در این خصوص متوجه مارال هاست نمی باشد .راه اندازی هر گونه وب وب سایت و محتوا که بر خلاف قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران نقض قوانین محسوب می گردد .

متقاضي همچنين متعهد مي گردد كه كليه قوانين حقوق تاليف بين المللي و داخلي را در سايت خود رعايت نموده و از ايجاد مزاحمت براي ساير كاربران اينترنت، اقدام به دستكاري و نفوذ به سايتهاي ديگران، هرگونه استفاده غير قانوني از ايميل خود و ساير موارد مشابه پرهيز نمايد, هرگونه تخلف از نوع استفاده از سرویس مشمول قانون تجارت الکترونیکی خواهد بود.لطفا جهت مشاهده متن قانون تجارت الکترونیکی کلیک کنید.

فصل اول: تعاریف

1.1 خريدار کسي است که به عنوان شخص حقيقي يا حقوقي اقدام به خريد و پرداخت هزينه سرويس مي نمايد.

1.2 سرويس : هر يک از خدمات ثبتي، نرم افزاري، فني وارتباطي قابل ارائه توسط شرکت

1.3 پرتال کاربران : وبگاهي به آدرس www.client.maralhost.com که خريدار در آنجا حساب داشته و از طريق اين حساب مي تواند فهرست سرويسهاي خود را مشاهده؛ آنها را تمديد نموده يا ارتقا دهد و مشخصات خريدار در آنجا ثبت شده و قابل ويرايش و بروز رساني است

1.4 پرتال پشتيباني : وبگاهي به آدرس www.client.maralhost.comکه کليه مکاتبات الکترونيکي و ايميلهاي خريداران و ساير کاربران با شرکت در آنجا ثبت و از طريق شماره تيکت قابل پيگيري است

1.5 تعرفه : فهرست کامل سرويس هاي قابل ارائه همراه با ويژگي ها ومحدوديتها وقيمتها به نحوي که خريدارکاملا آگاه گردد.

1.6 Spam (هرزنامه) : ارسال ايميل به فردي بدون اينکه گيرنده بخواهد.

1.7 Spam Cop : وب سايت شناسائي ومقابله با اسپم ( Spamcop.net )

1.8 IDC : مرکز خدمات داده اي اينترنت Internet Data Center

1.9 تحويل خدمات : ارائه شناسه يا کلمه عبور استفاده از سرويسهاي خريداري شده ويا اعلام انجام ساير خدمات بر اساس فاکتور يا قرارداد بين خريدار و شرکت

1.10 کاربر وب سايت : کليه اشخاصي که از سراسر دنيا وب سايت خريدار را مشاهده و مرور مي کنند.

1.11 منابع RAM: ميزان استفاده از حافظه اصلي سرور يا سرورهايي که به وب سايت خريدار سرويس دهي مي کنند بر حسب مگابايت وقتي که کاربران آن سايت درحال استفاده ومشاهده آن سايت مي باشند.

1.12 منابع CPU: ميزان استفاده ازپردازنده سرور يا سرورهايي که به وب سايت خريدارسرويس دهي مي کنند جهت پردازش درخواست ها واجراي کدهاي ديناميک آن سايت نسبت به کل توان پردازنده سروربه صورت درصد وقتي که کاربران آن سايت در حال استفاده ومشاهده آن سايت مي باشند.

1.13 Diskspace: ميزان فضايي که براي ذخيره کليه فايلهاي خريداراعم ازوب سايت ، ايميلها ، پايگاه هاي داده و همچنين لاگهاي آنها توسط يک وب سايت مصرف مي گردد.

1.14 Bandwidth: ميزان رد وبدل اطلاعات بين کاربران وب سايت وسرورجهت نمايش وعملکرد يک وب سايت بر حسب مگابيت بر ثانيه. همچنين ميزان ردوبدل اطلاعات بين دوسرور در صورتي که اين اطلاعات به منظور سرويس دهي به کاربران آن وب سايت باشد.

1.15 Data Transfer: ميزان تجمعي رد وبدل اطلاعات بين کاربران وب سايت وسرور يا سرورهاي سرويس دهنده به وب سايت خريداربرحسب مگابايت در 30 روز گذشته.

بالا بودن سرور: دردسترس بودن عمومي سرور در شبکه اينترنت در حداقل 2 نقطه مختلف از دنيا بسته به سرويسهاي مختلفي که روي يک سرور قراردارد بايد پاسخ تستهاي زير مثبت باشد :

1. وب سرور: ping عمومي سرور يا پاسخ دهي سرور روي پورت 80 ازطريق telnet

2. ايميل سرور: ping عمومي سرور يا پاسخ دهي سرور روي پورت 25 يا 110ازطريقtelnet

3. ديتابيس سرور: پاسخدهي سرور روي پورتms sql server وmy sql

1.16 Uptime: نسبت ميزان زماني که کليه سرويسهاي سرويس دهنده به وب سايت خريدار درشبکه اينترنت بالا مي باشند به کل مدت قرارداد سرويس دهي به درصد، در صورتي که وب سايت يا برخي از سرويسها به دليل عدم رعايت بندهاي اين قرارداد به حالت تعليق درآيند در اين زمان محاسبه نمي شود .

فصل دوم: هویت

2.1 هويت فروشنده: موسسه کسبی داده گستر با نام تجاري مارال هاست به شماره مجوز فعاليت 756-374 از طرف اتحادیه صنف خدمات رایانه ای (رسته نرم افزار) استان اصفهان ، با آدرس وبگاه www.maralhost.com که در اين توافق نامه شرکت ناميده مي شود.

2.2 هويت خريدار : خريدار شخصي حقيقي يا حقوقي است که مشخصات وي در پرتال کاربران و در بانک اطلاعات کاربران شرکت وجود دارد و سرويسهاي خريداري شده تحت حساب وي مديريت مي شود

2.3 در مورد خريداران با هويت شخص حقوقي، يک نفر نماينده تام الاختيار در پرتال کاربران معرفي مي گردد. اين نماينده نسبت به سرويس تهيه شده همانند خود شخص حقوقي اختيار تام دارد. وظيفه اعلام کتبي نماينده جديد در آينده بر عهده خريدار بوده و شرکت در صورت عدم دريافت اعلام کتبي مسئوليتي نسبت به حقوق وعملکرد مالکيتي ومسئوليتي خريدار نخواهد داشت .

2.4 براي حفظ حقوق قانوني خريداران، کليه خريداران موظف به ارائه اطلاعات هويتي خود شامل کپي شناسنامه ،کپي کارت ملي براي اشخاص حقيقي ودرخواست شخص حقوقي همراه با کپي روزنامه رسمي آخرين تغييرات، به شرکت مي باشند. در صورتيکه شرکت، در هنگام تکميل فرآيند خريد وبه جهت تسهيل وتسريع امور، اقدام به دريافت وکنترل اين مدارک ننمايد پس از آن حق دريافت اين مدارک همواره براي شرکت محفوظ بوده وبا عدم ارائه مدارک در زمان مقرر به شرکت، حقوق مالکيتي خريدار ملغي محسوب مي شود و ضمنا عواقب اعلام ناصحيح اطلاعات مستقيما بر عهده خريدار خواهد بود. شرکت مسئوليتي در قبال کنترل صحت امضاﺀ خريداران ونمايندگان آنها ندارد.

2.5 خريدار اذعان مي نمايد که کليه اطلاعات هويتي ارائه شده و آدرسها وشماره تماس و امثالهم صحيح بوده و همواره در بروز نگه داشتن آنها در پرتال کاربران مي کوشد. شرکت حق دارد هر زمان که نياز به کنترل اين اطلاعات داشته تصوير برابر اصل اين اطلاعات را از خريدار دريافت نمايد. شرکت حق دارد تا تکميل اطلاعات صحيح و مستند نسبت به تعليق سرويس اقدام نمايد.

2.6 مالکيت سرويس و کليه مسئوليتها و حقوق مرتبط با آن، بر عهده خريدار ويا نماينده خريدار هريک به تنهائي مي باشد.

2.7 در صورتيکه به درخواست مشتري و در راستاي کاهش هزينه ويا بهبود کيفي خدمات نگهداري و تمديد، به جاي مشخصات خريدار مشخصات شرکت ارائه کننده خدمات، ثبت شده باشد همچنان مالکيت و کليه حقوق و مسئوليتهاي قانوني بر عهده خريدار خواهد بود.

فصل سوم: نحوه ارتباط طرفین

3.1 روش ارتباطي مستند شرکت با خريدار، آدرس ايميل خريدار و پاسخ به تيکت هاي پرتال پشتيباني که حساب کاربري وي در پرتال کاربران ثبت شده است، خواهد بود.

3.2 روش ارتباطي مستند خريدار با شرکت، ثبت تيکت در پرتال پشتيباني با دريافت شماره پيگيري تيکت و يا ارسال نامه و دريافت رسيد کتبي از شرکت خواهد بود.
3.3 استفاده از ايميل توسط خريدار براي تسهيل انجام کار مقدور بوده ليکن روش مستند در موارد شبهه انگيزبراي خريدار محسوب نمي گردد.

3.4 شرکت مسئوليتي نسبت به تبعات وخسارات وارد بر خريداري که اطلاعات تماس تغيير يافته خود را از طرق معتبر به اطلاع شرکت نرسانده است ندارد.

فصل چهارم: تغییرات

4.1 تغييرات توافقنامه : توافقنامه استفاده از خدمات شرکت تابعي است از قوانين جمهوري اسلامي ايران وساير قوانين بين المللي و توافقات مجامع بين المللي ناظر بر سرويسهاي قابل ارائه شرکت و از آنجا که اين قوانين و توافقات در سطح کشور و بين الملل به طور آنلاين وماهانه امکان تغيير دارند، شرکت حق تغييرات آتي در توافقنامه را بر خود محفوظ مي داند ونسخه توافقنامه بروز شده را از طريق لينک به صفحه توافقنامه در وب سايت شرکت در دسترس عموم خواهد بود.ضمنا شرکت مسئوليتي نسبت به اطلاع رساني نفر به نفر درخصوص تغييرات احتمالي نداشته وخريدار مي بايست موارد را عندالزوم با مراجعه به وب سايت شرکت کنترل نمايد.

4.2 تغييرات تعرفه :

4.2.1 در صورت تغيير تعرفه درحين استفاده از سرويس، خريدار در صورت تمايل به ارتقا در سرويس فعلي خود موظف به رعايت قيمتهاي جديد خواهد بود . ليکن خدمات خريداري شده با تعرفه قبلي تا پايان دوره آن ارائه مي گردد.

4.2.2 هزينه هاي کارشناسي نيروي فني ويا ساير خدماتي که درهنگام استفاده از يک سرويس اوليه خريداري شده مورد نياز واقع مي گردد تابع تعرفه روز درخواست جديد خريدار مي باشد .

4.2.3 ارتقاﺀ سرويس ميزباني از يک سرويس به سرويس بالاتر انجام مي گيرد و هزينه آن معادل هزینه مابه التفاوت هزینه سرور بسته به زمان باقی مانده مي باشد.

4.2.4 سرويسهاي خريدار تنزل داده نمی شود .

4.2.5 تغييرات تعرفه از طريق وب سايت منعکس شده وخريدار موظف به تبعيت از آن براي سفارشات جديد مي باشد مگر اينکه پيش فاکتور مهلت داري در اختيار باشد که قبل از تغييرات تعرفه براي وي صادر گشته باشد .

4.2.6 با توجه به این که برخی سرویس های ارائه شده در مارال هاست به صورت واسطه ای از سرویس دهنده ثالت خریداری می گردد و مارال هاست در تغییر شرایط و یا قیمت سرویس امکان اعمال نفوذ ندارد ، قوانین ارائه دهنده سرویس ، موثر بر شرایط قرار داد خواهد بود ، همچنین در صورتی که سرویس های خریداری شده در مارال هاست در دوره بلند مدت توسط مشتری خریداری شده باشد ، اما مارال هاست به واسطه شرایط اعلام شده سرویس دهنده امکان خرید سرویس به صورت بلند مدت از سرویس دهنده اصلی را نداشته باشد ، هر گونه تغییر قیمت و یا تغییر شرایط بر قرارداد سرویس مشتری موثر خواهد بود و مشتری ملزم به پرداخت هزینه مابه التفاوت جهت اجرای ادامه قرارداد خواهد بود .

4.3 تغييرات فني : شرکت براي بهبود کيفيت خدمات حق انجام تغييرات فني، سخت افزاري، نرم افزاري يا شبکه اي را در سرويسهاي ارائه شده دارد. در مورد تغييراتي که سرويس خريدار را تحت تاثير قرار مي دهد شرکت موظف است از يک روز تا يک ماه قبل از اعمال تغييرات ، از طريق وب سايت شرکت، پرتال کاربران يا پرتال پشتيباني ويا ارسال خبر نامه به آدرس Email خريداران اطلاع رساني نمايد. خريدار موظف است خود را با اين تغييرات سازگار نمايد.

هرگاه به دليل موارد ضروري، شرکت امکان اطلاع رساني را از دست بدهد ويا فوريتهاي فني وي را ناچار به اين امر نمايد مسئوليتي براي اطلاع رساني زمان ونحوه تغييرات نخواهد داشت ضمناً خريدار به شرکت وکالت مي دهد تا درزمان مورد نياز در جهت بهبود سطح کيفي سرويس اقدام به انجام فعاليتهاي سخت افزاري و نرم افزاري روي سرورهاي اختصاصي و سرويسهاي ميزباني آن نمايد.

4.4 تغييرات مالکيت

تغييرات مالکيت سرويس از طريق درخواست کتبي خريدار يا نماينده وي ويا ارسال ايميل درخواست مذکور از طريق آدرس ايميل موجود در حساب کاربري در پرتال کاربران انجام ميگردد.

4.4.1 شرکت در راستاي حفظ حقوق خريداران خود حق دارد مدارک شناسايي متقاضي تغيير مالکيت را جهت احراز هويت وي و انطباق با مشخصات مالک سرويس دريافت دارد.

4.4.2 شرکت مي تواند تا زماني که اطلاعات کافي در مورد موارد مشکوک پيدا نکرده است، اقدامي براي تغيير مالکيت يک سرويس صورت ندهد.

فصل پنجم: تحویل خدمات

5.1 نحوه تحويل :

5.1.1 پس از پرداخت مبلغ سفارش توسط خريدار، با آماده تحويل شدن سرويس خريداري شده، مراتب از طريق ايميل مندرج در پروفايل ويا برگه سرويس به خريدار اطلاع داده مي شود. عدم دسترسي خريدار به آدرس ايميل مورد نظر مانع تحويل سرويس نمي گردد.

5.1.2 خريدار در صورتيکه در بازه زماني حداکثر زمان تحويل، ايميل مذکوررا دريافت ننمايد موظف است حداکثر 2روز پس از پايان زمان تحويل مجاز بصورت کتبي وبا امضا نامه، مراتب را به بخش فروش شرکت اعلام نمايد.

5.1.3 در صورت بروز شرايط ويژه فني ويا محدوديتهايي که تحويل در زمان مقرر آن انجام نشود، شرکت مجاز به افزايش زمان تحويل سرويس تا 2 برابر خواهد بود.

5.1.4 خريدار حق درخواست لغو سرويس خريداري شده تحويل نشده را تا قبل از سپري شدن 2 برابر زمان تحويل مجاز آن سرويس نخواهد داشت. به عنوان مثال چنانچه زمان تحويل 10 روز باشد در صورت عدم تحويل، خريدار تا 14 روز مجاز به انصراف از خريد و دريافت وجه پرداختي خود نمي باشد.

5.1.5 شرکت مسئوليتي در قبال عدم تطابق با نياز و يا عدم استفاده خريدار از سرويس خريداري شده وتحويل شده ندارد.

5.1.6 سرويسهاي مرتبط با دامنه اي که توسط شرکت ثبت ويا تمديد نشده اند ونزد ثبت کننده ديگري مي باشند در هنگام پرداخت فاکتور تحويل شده فرض مي گردند.

5.2 حداکثر زمان تحويل
5.2.1 حداکثر زمان تحويل براي سرويسهاي شرکت که با عنايت به شرايط عمومي کشور وبا فرض بدترين حالات ممکن است به شرح ذيل است .

 • سرور اختصاصي 4 روز کاري
 • خريد نرم افزار خارجي 4 روز کاري
 • ثبت دامنه 1روز کاري
 • سرويس ميزباني 2روز کاري
 • سرور مجازی 2 روزکاری
 • گواهینامه اس اس ال 2 روز کاری
 • نمایندگی میزبانی وب 1 روز کاری
 • خدمات طراحي پوسته و وب سايت بسته به زمان اعلام شده در فاکتور يا قرارداد

5.2.2 در صورت عدم انجام سفارش در محدوده حداکثر زمان تعريف شده، مشتري موظف به اعلام کتبي با امضا ذيل نامه به بخش فروش شرکت و دريافت رسيد ارسال مي باشد
5.2.3 پس از ثبت دامنه و ارائه شناسه وکلمه عبورکنترل پانل آن به خريدار، بدليل سلب امکان نظارتي از شرکت ، شرکت هيچ مسئوليتي نسبت به آن دامنه نخواهد داشت.

5.2.4 در مورد ثبت دامين هاي ir که مي بايست توسط پژوهشگاه دانشهاي بنيادي تاييد و فعال گردد با توجه به اينکه به طور کلي شرکت کنترلي در زمان تاييد دامين نداشته و همچنين به دليل نقص در مدارک يا مشخصات ممکن است مدت زمان تاييد دامين به طول انجامد، زمان رزرو اوليه دامين مبناي تحويل قرار مي گيرد.

5.3 تطابق با سفارش : در صورت وجود هرگونه مغايرت سرويس ارائه شده به خريدار با مشخصات سرويس، خريدار موظف است مراتب را حداکثر ظرف مدت يک هفته از تاريخ فاکتور به شرکت اعلام نموده و شرکت موظف است مراتب اصلاح را در اسرع وقت به عمل آورد در غير اينصورت مسئوليت شرکت صرفا محدود به اصلاح سرويس پس از تاريخ اعلام خريدار و فقط تا پايان زمان سرويس مندرج در فاکتور مي باشد وزمان سرويس دهي افزايشي نخواهد يافت.

فصل ششم: امنیت و محرمانگی

6.1 به طور کلي محيط اينترنت به همان ميزان ساير محيط هاي ارتباطي مانند پست، دورنگار و تلفن براي انتقال اطلاعات محرمانه امنيت دارد. در کليه اين محيطها ممکن است اطلاعات استراق سمع شوند. به همين دليل ضمن آنکه شرکت تمام تلاش خود را براي ايجاد محيطي امن براي نگهداري و تبادل اطلاعات به صورت محرمانه مي نمايد، با اين حال از جانب احتياط از خريداران مي خواهد که هميشه ارتباطات آنلاين اينترنتي خود را نا امن فرض نمايند. شرکت هيچ گونه مسئوليتي در رابطه با امنيت تبادل اطلاعات از شبکه و سرورهاي خود با جاهاي ديگر را نمي پذيرد.

6.2 شرکت با تدابير امنيتي خود مسئول حفظ امنيت پايه سرويس هاي خود مي باشد.

6.3 شرکت مسئوليتي نسبت به ضعف ايمني ناشي ازنرم افزارها، application ها ويا برنامه هاي مورد استفاده خريدار ندارد.

6.4 شرکت مسئوليتي نسبت به امنيت تبادل داده ما بين خريدار وسرورهاي خود ندارد.

6.5 شرکت مسئوليتي نسبت به در اختيار گرفتن کلمه عبور سرويسهاي خريدار، توسط اشخاص ثالث ندارد.

6.6 شرکت موظف به رعايت محرمانگي کليه داده ها و نرم افزارهاي موجود در سرويس خريدار مي باشد و همچنين آنرا در اختيار اشخاص ثالث قرار نخواهد داد.

6.7 شرکت تلاش خود را براي حصول بالاترين سطح امنيت ممکن براي حساب آنلاين خريداران انجام مي دهد از اينرو شرکت نسبت به اموري که در حيطه مسئوليت خريدار از لحاظ نگهداري امنيت حساب خود مي باشد مسووليتي ندارد.

فصل هفتم: مرجع قضاوت

کاربران میزبانی وب مارال هاست تعهد می‌نمایند چنانچه شكایتی علیه مارال هاست در حال اجرا یا ارسال داشته باشند قبل از اقامه دعوی ابتدا به صورت کتبی و از طریق ارسال یک نامه با امضاء کاربر به همراه تصویر کارت ملی از طریق پست سفارشی به آدرس دفتر مرکزی مارال هاست را از این موضوع مطلع گردانند و مارال هاست فرصت دارد طی حداکثر ۲۰ روز کاری پس از دریافت نامه مذکور تلاش نماید تا شاید بتواند از طرق فنی و غیر فنی مورد کاربر را رفع نماید. قصور از جانب مشترك در مورد ارسال این اطلاعیه به مارال هاست به منزله نقض موارد این توافقنامه خواهد بود و بر اساس شرایط نقض توافقنامه اقدام خواهد شد. همچنین هیچ روشی غیر از پست سفارشی جهت این اطلاعیه مورد قبول نمی‌باشد.

قوانین حاكم،محل دادرسی ، عدم اجازه شكایت

در صورت بروز اختلاف، جهت رفع اختلاف، خریدار موظف است بدوا نسبت به اعلام موضوع به مارال هاست اقدام نموده تا موضوع مورد رسیدگی واقع گردد. با توجه به اینکه مجوز فعالیت مارال هاست که از اتحادیه صنف خدمات رایانه ای استان اصفهان می باشد در صورت عدم حصول نتیجه پس از ۲۰روزکاری، خریدار می تواند به شورای انتظامی اتحادیه صنف خدمات رایانه ای استان اصفهان مراجعه نموده تا موضوع مورد بررسی و رسیدگی قرار گیرد. ضمنا خریدار تعهد می نماید نظر شورای انتظامی اتحادیه صنف خدمات رایانه ای استان اصفهان را به عنوان حکم مرضی الطرفین پذیرفته و حق هرگونه شکایت و یا درخواست حکم و یا اعتراض و یا ادعاء به سایر مراجع را ﺟﺰﺋﺎً و ﮐﻼً از خود ﺳﻠﺐ و اﺳﻘﺎط ﻣﯽ ﻧﻤﺎﯾﺪ.

همچنین مشترك مجاز نخواهد بود در مسائلی كه در این توافقنامه مطرح شده‌اند شكایتی به مراجع ذیصلاح ارائه دهد.

 

فصل هشتم: فعالیت های غیرمجاز خریدار

تخطي از هر يک از شرايط درج شده در ذيل موجب تعليق سرويس مي شود. شرکت تنها تشخيص دهنده تخطي از شرايط مندرج مي باشد. شرکت حق قطع سرويس بدون هيچ اخطار قبلي و يا اجتناب از سرويس دهي را براي خود محفوظ مي دارد. زماني که شرکت از تخطي يک خريدار از شرايط مندرج اطلاع پيدا مي کند نسبت به بررسي فني و يا حقوقي موضوع اقدام خواهد کرد در اين زمان ممکن است براي جلوگيري از ادامه تخلف سرويس خريدار به صورت موقت قطع گردد. پس از تکميل بررسي ها شرکت بسته به نوع تخلف مجاز به محدودسازي، تعليق يا قطع سرويس خاطي خواهد بود همچنين شرکت در صورت لزوم حق پيگرد قانوني شکايت و اخذ خسارت از متخلف را نيز براي خود محفوظ مي دارد. هر گونه عملي که در اينجا به آن اشاره نشده باشد ولي از نظر قوانين جاري کشور ايران يا کشور محل قرارگيري سرورها خلاف باشد نيز تخلف از شرايط خدمات محسوب مي گردد. شرکت هيچگونه وجهي به خريدار متخلف از شرايط خدمات تحت هر عنوان مانند ادعاي خسارت يا هزينه مدت باقيمانده سرويس پرداخت نخواهد نمود. همچنين خريدار متخلف مسئول جبران کليه خسارات مادي و معنوي وارده به شرکت، ساير مشتريان شرکت و يا IDC سرويس مورد نظر خواهد بود :

 • استفاده از نرم افزارهاي بدون رعايت حق کپي رايت ايران و بين المللي.
 • نصب ويا استفاده برنامه اي که موجب اختلال در عملکرد سرور گردد .
 • ارسال يا اجراي فايلهاي اجرايي مانند فايلهايي با پسوند exe , com , bat , vbsو امثالهم و در صورت وجود اين فايلها بدون اخطار از فضاي خريدار حذف مي شود و با خريدار بر طبق ضوابط برخورد مي گردد
 • خريدار مجاز به استفاده از کدهاي مخرب مانند انواع ويروسها و يا سورس هايي که موجب آلودگي يا پايين آمدن امنيت سرور گردد نمي باشد.
 • استفاده از برنامه هاي ضعيف نگارشي که موجب نفوذ به سرويس وساير سرويسهاي ديگرشرکت وساير خريداران گردد.
 • وجود فايلهاي حاوي ويروس عمدا ويا سهوا در فضاي سرويس مورد خريداري
 • ارسال هرزنامه (Spam ) عمدا ويا سهوا (ملاک، گزارش Spam cop يا سايتهاي مشابه و يا بررسي تيم فني شرکت مي باشد) حتي اگر از سرويس ميل سرويس دهنده ثالثي استفاده شده باشد.
 • ارسال ايميل بصورت گروهي و تعداد بالا (حداکثر 1000 ايميل در روز و 50ايميل در 60 دقيقه مجاز مي باشد به شرط آنکه کليه گيرندگان ايميلها، خودشان درخواست دريافت ايميل از خريدار را داشته و آدرس و توضيح نحوه لغو عضويت به زبان انگليسي در متن ايميل وجود داشته باشد).
 • استفاده از سرویس های ایمیل مارکتینگ جهت ارسال هرزنامه و یا ارسال نامعتبر (ملاک ارسال نامعتبر ارسال 10 ایمیل نامعتبر در 1000 ارسال می باشد ) به تشخیص سرویس دهنده درگاه ایمیل مارکتینگ بر خلاف قوانین بین المللی
 • گزارش فني شرکت و يا IDC که سرور ميزباني در آن مي باشد نسبت به انجام اعمال مغاير قانون شرکت.
 • عدم رعايت قانون جرائم رايانه اي جمهوري اسلامي ايران (خريدار موظف به کسب اطلاع کامل در مورد اين قانون مي باشد)
 • انجام فعاليتهايي که به هر شکل موجب اختلال در ارائه خدمات شرکت به خريدار و يا ساير خريداران گردد.
 • استفاده از سرويس جهت ايجاد اختلال و يا نفوذ در سيستمهاي اشخاص ثالث.
 • راه اندازي mail server Open relay.
 • انجام فعاليت IRC
 • عدم رعايت محدوده استفاده از منابع تخصيص يافته در هر سرويس.
 • راه اندازی سرور های وی پی ان جهت عبور از فیلترینگ که باعث بلاک شدن آی پی های شبکه مارال هاست در ایران به گزارش مرجع Host-Tracker شود ، ممنوع می باشد و به جهت خسارت وارد شده به آی پی و غیر قابل استفاده بودن IP ، این سرویس خارج از تعهدات مالی فصل 18 خواهد بود .
 • مختل كردن امنيت سيستم يا شبكه. در صورت بروز چنين مسائلي شرکت حق پيگرد قانوني و شکايت از متخلف به مراجع قانوني را محفوظ مي دارد. نمونه هايي از اختلال در امنيت سيستم يا شبكه شامل موارد ذيل مي شود: دسترسي يا استفاده غير مجاز از داده ها، سيستم يا شبكه، از جمله هر گونه تلاش براي جستجو، اسكن يا آزمايش آسيب پذيري يك سيستم يا شبكه، مداخله در خدمات ارائه شده به هر كاربر، ميزبان يا شبكه، شامل: تلاش براي دسترسي به اطلاعات نامه هاي الكترونيكي، تلاش عامدانه براي پر كردن فضاي يك سيستم، تلاش براي تغيير و يا حذف اطلاعات وب سايتها بدون مجوز از مالکان آنها و …
 • استفاده از میزبانی وب سایت معمولی جهت راه اندازی سایت های با بازدید خارج از میزان تعریف شده برای میزبانی وب معمولی نظیر راه اندازی سایت های شبکه های اجتماعی ، بازی آنلاین ، سایت های خبری ، سایت های مدیریت آگهی،سایت های وبلاگدهی ، سایت های دانلود نرم افزار ، سایت های آگهی ، سایت های تفریحی ، سایت های فروش فایل ، و هر گونه سایتی که به تشخیص واحد فنی و واحد مانیتورینگ بیش از حد مجاز منابع تعیین شده در حال استفاده از منابع سرور می باشد

فصل نهم: محدوده استفاده از منابع Ram، Traffic Data center، Disk space، CPU و...

9.1 شرکت در تعرفه ي خود ويا در سايت اين موارد را مشخص نموده و محدوده استفاده از منابع سرويسهاي شرکت براي عموم سرويسها در تعرفه درج شده است .

ليکن موارد زيرنيز بايد در نظر باشند.

 • ضوابط خاص ميزباني حداکثر CPU در ميزباني اشتراکي 10% در بازه زماني 15 دقيقه این میزان برابر حد اکثر 800 مگاهرتز برای سرویس های میزبانی وب به جز سرویس های تحت عناوین میزبانی حرفه ای ، وِیژه و پرترافیک محاسبه می گردد .
 • حداکثر Ram در ميزباني اشتراکي 128 مگابايت
 • حداکثر Data Transfer مجاز بر اساس مشخصات مندرج درتعرفه
 • حد اکثر Disk Space بر اساس مشخصات مندرج درتعرفه
 • حداکثر Bandwidth لحظه اي در ميزباني اشتراکي 5 مگابيت در ثانيه
 • حد اکثر زمان مجاز اجرای یک کوئری دیتابیس در سرویس های میزبانی اشتراکی سرویس های تجاری  100 میلی ثانیه و سرویس های حرفه ای و پربازدید مطابق جدول تعرفه و حداکثر 500 میلی ثانیه  می باشد
 • نسبت ترافیک مصرفی روی سرور های مجازی ، ابری و اختصاصی داخل ایران با نسبت 1 به 10 می باشد و در صورت عدم رعایت این نسبت هزینه ترافیک مصرفی مازاد از مشترک اخذ خواهد شد . ( منظور از نسبت 1 به 10 یک واحد دانلود در مقابل 10 واحد آپلود روی سرور در واحد زمان یک ماه می باشد )

9.2 ملاک تشخيص، نرم افزارهاي کنترلي و واحد فني شرکت خواهد بود.

9.3 شرکت در صورت تجاوز منابع سرويس کاربر از حدود تعيين شده، حق قطع سرويس بدون اخطار قبلي تا تعيين وضعيت را خواهد داشت و مراتب را به اطلاع خريدار خواهد رساند. در اين صورت، شرکت، پس از ارتقا سرويس توسط خريدار ويا کاهش مصرف، اقدام به ارائه سرويس دهي خواهد نمود.

9.4 در صورتيکه خريدار در استفاده از برخي منابع که قابل اندازه گيري نيستند از حد استاندارد سرويس تجاوز نمايد به تشخيص بخش فني، شرکت حق قطع سرويس تا تعيين تکليف جديد را دارد.

9.5 در صورتی که منابع برای سرویس های خاص ،  خارج از موارد اعلام شده در این فصل شرایط خرید باشد ، این میزان منابع در جدول مشخصات محصول درج خواهد شد .

فصل دهم: محتوا

10.1 سرويسهاي شرکت مي بايست در جهت مقاصد قانوني استفاده گردد. انتقال، نگهداري يا انتشار هر گونه اطلاعات يا داده که مخالف هر قانون اجرايي باشد يا مستقيما به تخلف از قانون خاصي کمک کند ممنوع است. اين مورد مي تواند شامل موارد زير باشد (البته محدود به موارد زير نيست)

 • قرار دادن هرگونه داده تحت پوشش قانون کپي رايت بدون مجوز
 • استفاده غير مجاز از علائم و اسامي تجاري ديگران
 • استفاده غير مجاز از لوگو هاي ديگران
 • هرگونه تخلف از قانون جرايم رايانه اي ايران
 • اهانت به هر شخص، گروه، سازمان، قوم يا کشور
 • انتشار اکاذيب عليه ديگران
 • کلاه برداري هاي اينترنتي و هرگونه عاملي که موجب فريب بازديدکنندگان شود
 • سايتهاي فعال در زمينه HYIP ويا داراي سيستم هرمي
 • فروش يا تبليغ هرگونه کالا يا خدمات غير مجاز طبق قوانين جاري ايران و کشوري که سرورها در آن قرار دارد
 • سايتهاي مرتبط يا حامي گروههاي شناخته شده تروريست بين المللي
 • استفاده از سرويس هاي شرکت براي نگهداري، ارسال، نمايش، انتقال، تبليغ يا هر عمل مشابه بر روي داده هاي مرتبط با مسائل جنسي و غير اخلاقي به هر شکل

10.2 مسئوليت محتواي درج شده در سرويس تامين شدۀ خريدار ويا متصل به دامنه خريداري شده از شرکت تماما بر عهده خريدار است . اين مسئوليت شامل موارد تخلف عمد وسهو ويا مواردي که توسط اشخاص ثالث نيز انجام مي پذيرد خواهد بود.

10.3 در صورت عدم رعايت قانون جرائم رايانه اي جبران کليه خسارات وهزينه هاي مادي ومعنوي کلي وجزئي وارد بر شرکت در پاسخگوئي به مراجع ذيصلاح بر عهده خريدار خواهد بود.

10.4 شرکت برطبق قانون موظف است در صورت برخورد با موارد مجرمانه نسبت به انسداد سرويسها واقامه دعوا وارائه اطلاعات خريدار که محتواي مجرمانه در سرويس خود ويا در سرويس متصل به دامنه خود را دارد به مراجع قضائي اقدام نمايد.

فصل یازدهم: مسئولیت خریدار

11.1 خريدار موظف است که کليه مواد توافقنامه، ضوابط شرکت و قوانين جمهوري اسلامي ايران را رعايت نمايد. درصورت عدم رعايت، شرکت حق قطع سرويس به صورت موقت يا دائم و پيگرد قانوني ودريافت خسارت از خريدار را دارد وخريدار موظف به جبران کليه خسارات وهزينه وارده بر شرکت مي باشد همچنين هيچ وجهي بابت فسخ سرويس ويا ايام باقيمانده سرويس يا خسارت وارده به خريدار متخلف، پرداخت نخواهد شد.

11.2 خريداران مسئول عملکرد خود در رابطه با سرويس تهيه شده مي باشند همچنين مي بايست به حقوق ساير خريداران شرکت احترام بگذارند. شرکت حق تعليق يا قطع دائم سرويس خريداران که به صورت خواسته يا ناخواسته موجب اختلال در سرويس ساير خريداران مي گردد را براي خود محفوظ مي دارد. ضمنا خريدار حق هيچ گونه اعتراضي را نخواهد داشت

11.3 به غير از آن دسته از قوانين که مستقيما به نحوه استفاده از سرويس برمي گردد که با پايان سرويس به پايان مي رسد. بندهاي ديگر قوانين پابرجا بوده وخريدار همواره موظف به رعايت قوانين عمومي وحقوقي شرکت خواهد بود.

11.4 کليه مسئوليتهاي عدم استفاده صحيح از سرويس خريداري شده با خريدار مي باشد و شرکت تنها مسئول ارائه سرويس استاندارد و بر اساس تعهدات فني اعلام شده در بسته هاي ميزباني خود مي باشد.

فصل دوازدهم: گارانتی و پشتیبانی

12.1 شرکت معادل 10 روز تقويمي از زمان خريد و واریز وجه داراي گارانتي برگشت پول بدون شرط براي سرويس میزبانی وب خود شامل میزبانی هاست لینوکس و ویندوز خارج از کشور ، میزبانی هاست لینوکس و ویندوز داخل کشور ، میزبانی بک آپ و میزبانی هاست دانلود می باشد . واز اينرو پس از اين زمان، گارانتي به سرويس میزبانی وب خود شامل میزبانی هاست لینوکس و ویندوز خارج از کشور ، میزبانی هاست لینوکس و ویندوز داخل کشور ، میزبانی بک آپ و میزبانی هاست دانلود خريدار تعلق نمي گيرد.

12.2 شرکت تنها مسئوليت سرويس دهي در حوزه خريد را دارد. در خصوص اختلالات و موارد ديگر مانند ارتباط اينترنت خريدار وبرنامه نويسي وب ونرم افزارها ومشکل دامنه اي که نزد ديگران ثبت شده است مسئوليتي متوجه شرکت نمي باشد.

12.3 ملاک وجود اختلال در سرويس، گزارش واحد فني ويک سايت Tracer معتبر که بايد توسط شرکت تائيد شده باشد، است.

12.4 زمان اختلال در سرويس خريدار در صورت درخواست کتبي وي با اعلام مدت اختلال وتائيد واحد فني در صورتي که ميزان تجمعي آن از ابتداي دوره از 0.2% کل دوره بيشتر باشد به مدت سرويس افزوده مي گردد .

12.5 ارائه خدمات پشتيباني در شرکت بر مبناي پرتال پشتيباني وبه صورت 24 ساعته وهفت روز هفته مي باشد. ضمنا به درخواستهايي که از طريق ايميل، ويا تلفن اعلام گردد در شرایط خاص نيز رسيدگي مي شود.

خدمات پشتيباني از طريق تلفن در ساعات وروزهاي کاري 8 الي16 شنبه تا چهارشنبه و 8 الي 13 در روزهاي پنج شنبه انجام مي گردد.

12.6 نحوه ارتباط مستند خريدار براي درخواستهاي گارانتي و پشتيباني بايد از طريق پرتال پشتيباني باشد که زمان دقيق ارسال درخواست، زمان دقيق رسيدگي وهويت خريد مشخص باشد.

12.7 عدم رضايت از خدمات بخش پشتيباني و فني مي بايست به سرعت (ظرف 24 ساعت) از زمان وقوع به واحد شکايات و يا دفتر مديريت از طريق پرتال پشتيباني اعلام گردد.

12.8 سرويس ها و رويه عمومي شرکت بر اساس استاندارد فني بين المللي و مصالح شرکت تعريف شده و براي خريدار خاص غير قابل تفکيک و تغيير است وخريدار موظف است بررسي لازم خود را قبل از خريد سرويس بعمل آورده باشد.
12.9 شرکت مسئوليتي در قبال عدم تطابق سرويس خريداري شده با نياز مشتري ندارد.

12.10 شرکت نسبت به نصب و عملياتي شدن نرم افزارهائي را که مورد تائيد بخش فني نمي باشد مسووليتي ندارد.

12.11 ميزان مسئوليت شرکت در مقابل حوادث ناخواسته و خسارات غير مستقيم وارد بر خريدار در استفاده از سرويس و يا اطلاعات خريدار محدود به بند خسارات اين قانون خواهد بود.

فصل سیزدهم: ضوابط خاص دامنه

13.1 تمديد يك دامنه تاريخ گذشته در صورت امکان تمديد ، ممکن است داراي جريمه تاخير نسبت به تعرفه عادي باشد که اين جريمه مطابق با قوانين ICANN و ثبت کننده اصلي وضوابط شرکت اخذ مي گردد.

13.2 تاريخ مستند براي مدت ثبت دامنه،whois هاي بين المللي مي باشد.( در خصوص دامنه هاي ir. استعلام از ثبت کننده مستند خواهد بود.)

13.3 اگر در سفارش خريدار، دامنه اي باشد که ثبت کننده مرجع آن را ثبت ننمايد و يا در حين تکميل مراحل ثبت، آن دامنه توسط شخص ديگري ثبت گردد و يا انتقال دامنه اي به شرکت باشد که به هر دليل انجام نگردد، شرکت تنها موظف به بازگرداندن هزينه ثبت و يا انتقال آن دامنه به حساب خريدار در پرتال کاربران مي باشد.

13.4 در صورت درخواست انتقال يک دامنه به پنلي خارج از شرکت از طريق پرتال کاربران شرکت حق ممانعت از تکميل مراحل انتقال را ندارد

13.5 از آنجا که شرکت ثبت وتمديد دامنه وانتقال براي خريدار را به صورت واسط انجام مي دهد عدم پذيرش توسط ثبت کنندگان بين المللي ويا ثبت کننده .Ir نسبت به ثبت ويا تمديد دامنه به هر دليل مسئوليتي را متوجه شرکت نخواهد کرد.

13.6 خريدار موظف است قبل از ثبت دامنه نسبت به حقوق مالکيتي دامنه براي خود تحقيق لازم را به عمل آورده وشرکت در صورت ادعاي شخص ثالث صاحب حق مورد تائيد شرکت و مراجع ذيصلاح ايراني وبين المللي آن دامنه را مسدود نموده و به راي مراجع ويا قوانين بين المللي عمل مي نمايد.

فصل چهاردهم: ضوابط خاص میزبانی

14.1 شرکت مسئوليتي در قبال تحويل داده هاي موجود در فضاي ميزباني وب به خريدار نداشته و خريدار موظف به استفاده از FTPخواهد بود.

14.2 شرکت مسئوليتي نسبت به بارگذاري اطلاعات (Upload) در فضاي ميزباني خريدار ويا download اطلاعات وي به صورت رايگان ندارد.

14.3 شرکت مسئوليتي نسبت به نصب نرم افزار براي خريدار به صورت رايگان ندارد.

14.4 حد اکثر مجاز استفاده از فضای میزبانی وب برای فایل هاستیگ ( هر آنچه به عنوان محتوای سایت در نظر گرفته نشود ، اعم از بکآپ خود هاست و یا فایل های دانلودی از قبیل هر گونه محتوای دیجیتال ) برای سرویس های میزبانی با حجم زیر 2 گیگابات 50 درصد و برای سایرسرویس ها 2 گیگابایت می باشد ، این تبصره شامل تمام سریس های میزبانی به جز سرویس های هاست بکآپ و دانلود می باشد .

14.5 شرکت تلاش خود را جهت راهنمايي خريدار در مسائل فني مي کند ولي خريدار خود مسئول است با اطلاعات فني سرويس ميزباني وب آشنائي داشته وشرکت مسئوليتي نسبت به آموزش نحوه بهره برداري صحيح از سرويس ندارد.

فصل پانزدهم: ضوابط خاص اجاره سرور اختصاصی و مجازی

15.1 شرکت مسئوليتي در قبال پشتيباني فني سرور اختصاصي به خريدار نداشته و خريدار موظف به استفاده از ارتباط ريموت خواهد بود مگر آنکه خلاف آن در تعرفه اعلام شده باشد

15.2 شرکت تنها در صورت بروز مشکلاتي که موجب عدم دسترسي به سرور از راه دور مي گردد مسئول پشتيباني فني سرور بوده و البته در صورتي که بروز مشکل به خاطر سو عملکرد خريدار باشد هزينه پشتيباني طبق فاکتورهاي IDC از خريدار اخذ خواهد شد

15.3 مالک تجهيزات و سخت افزار سرور اختصاصي، شرکت مي باشد و پرداخت هزينه اجاره سرور موجب بروز حقي براي خريدار نمي گردد

15.4 در صورت بروز مشکل سخت افزاري که موجب عدم دسترسي به سرور شود خريدار موظف به اعلام مورد به بخش پشتيباني شرکت بوده و شرکت پس از اطلاع موظف به تعويض سخت افزار معيوب به صورت رايگان و یا تحویل یک سرور مجازی خام با مشخصات سرویس خریداری شده مي باشد.

فصل شانزدهم: سایر ضوابط خاص

16.1 خريدار موظف است سرويسهايي که نزد شرکت تمديد مي نمايد را از نظر تمديد شدن کنترل نموده ودر صورت عدم اعمال مراتب تمديد توسط شرکت، حداکثر 7روزتقويمي پس از زمان انقضاﺀ مراتب را کتبا به مقام مسئول ويا واحد شکايات ارسال نمايد.

16.2 توافقات خاص تنها به صورت کتبي وبا مهرو امضاﺀ مجاز شرکت معتبر خواهد بود و توافقات با پرسنل به صورت کتبي يا شفاهي و يا به هر شکل ديگر از درجه اعتبار ساقط است .

16.3 خريدار موظف است تحويل ، تطابق واجراي صحيح سرويس خريداري شده را کنترل نمايد.

16.4 شرکت هيچ مسئوليتي براي بدست آوردن دامنه از دست رفته و يا اطلاعات حذف شده از روي سرورهاي ميزباني پس از اتمام قرارداد نخواهد داشت .

16.5 مسئوليت اطلاع از زمان انقضا سرويس وکنترل آنها بر عهده خريدار مي باشد ليکن شرکت، انقضاء سرويسهاي خريدار را از 1 ماه قبل از طريق پست الکترونيک به وي يادآوري مي نمايد و عدم دسترسي خريدار به پست الکترونيکي خود، مسئوليتي را براي شرکت ايجاد نخواهد کرد.

16.6 وضعيت اعتبار، فهرست سرويسها و پرداختهاي خريدار در حساب کاربري وي در پرتال کاربران قرار دارد و همواره وي مي تواند براي آگاهي از وضعيت عملکرد خود از طريق شناسه و کلمه عبور خود به آن مراجعه نمايد.

16.7 مدت زمان قطع سرويس ناشي از عدم پرداخت مطالبات شرکت، بررسي جرائم واعمال تشخيص کارشناسي به مدت زمان سرويس دهي افزوده نمي گردد.

16.8 در صورتی که سرویس های ارائه شده به مشتری از یک شرکت دیگر توسط مارال هاست خریداری و ارائه شود ، هر گونه تغییر قوانین و شرایط توسط شرکت سرویس دهنده اصلی بر روی سرویس ارائه شده موثر و خارج از مسئولیت مارال هاست می باشد .

16.9 هر کاربر تنها اجازه دارد یک اکانت کاربری در مارال هاست ثبت نماید و در صورتی که مارال هاست به نحوی متوجه ایجاد اکانت های مختلف حقیقی و حقوقی با مالکیت یکسان از سمت کاربر شود ، اجازه بستن اکانت های کاربر و مسدود سازی کلیه سرویس ها را خواهد داشت و از این بابت هیچ گونه شکایت و حق اعتراضی برای مشتری و یا نماینده قانونی وب مسموع نخواهد بود .همچنین  مارال هاست حق مسدود سازی اکانت کاربر و جلوگیری از دسترسی به کلیه اطلاعات و آرشیو های داخل اکانت کاربری را برای خود محفوظ می داند  ، مارال هاست حق حذف اکانت های غیر فعال و مسدود شده را برای خود محفوظ می داند و از این بابت کاربر حق هیچ گونه اعتراض و شکایتی نخواهد داشت .

 16.10 امکان دريافت هرگونه سرويس هديه و يا کمک هزينه هاي پيش بيني شده در برخي از سرويسها تنها در هنگام خريد بسته وجود دارد و طي مدت قرارداد امکان رجوع به آن وجود نداشته و در صورت عدم استفاده هزينه آن به حساب کاربري خريدار واريز نمي شود.

فصل هفدهم: نسخه پشتیبانی (backup)

 به طور کلي مسئوليت تهيه نسخه پشتيبان از داده ها و فايلها با خود خريداران بوده و همه خريداران مي بايست پشتيبان کليه داده هاي مورد نياز خود را در جايي غير از تجهيزات و سرورهاي شرکت نگهداري نمايند. در صورت بروز هر مشکل و عدم توانايي بازگرداندن اطلاعات از آرشيو بکاپ هيچگونه اعتراضي مسموع نخواهد بود و شرکت در اين زمينه هيچگونه مسئوليتي ندارد.

17.2 مسئوليت بکاپ گرفتن در سرويس هاي سرورهاي اختصاصي و سرور های مجازی ، سرویس میزبانی بکاپ و دانلود ، صرفا به عهده خود خريدار مي باشد و شرکت در اين زمينه هيچگونه مسئوليتي ندارد .

17.3 شرکت جهت امنيت بيشتر، از کليه از فايلهاي خريداران سرویس های میزیانی وب ( این بکاپ گیری شامل سرور های مجازی و اختصاصی  نمی شود ) بصورت هفتگی نسخه پشتيبان تهيه مي کند. اين نسخه پشتيبان حداکثر تا 7 روز نگهداري خواهد شد. نسخه پشتيبان از بانک اطلاعاتي ms sql server بصورت هفتگی گرفته مي شود و يک هفته نگهداري مي شود. شرکت تعهدي نسبت به صحت و کارکرد اين نسخه ها ندارد.

17.4 تمام نسخه هاي پشتيبان بر روي محلي خارج از دسترسي خريدار نگهداري مي شود

17.5 شرکت تعهدي نسبت به ارائه رايگان داده هاي موجود در آرشيوهاي خود به خريدار ندارد.

17.6 با توجه به این که عملیات بکاپ گیری توسط کنترل پنل ها و سایر نرم افزار های مدیریت بکاپ ایجاد می گردد و هیچ گونه تست صحت بکاپ روی فایل های بکاپ انجام نمی گردد ،  شرکت هيچگونه مسئوليتي در مورد صحت نسخه پشتيبان و بروز بودن آنها را ندارد.

17.7 در صورتی که مشتری تمایل به تمدید قرارداد خود با مارال هاست نداشته باشد و سرویس مشتری معلق شود ، مشتری می تواند با ارسال درخواست دریافت بکاپ در صورت موجود بودن آن ، با پرداخت 30 درصد هزینه تمدید ، فایل های خود را دریافت نماید ، همچنین حد اقل مبلغ دریافت بکاپ 100 هزار تومان می باشد ، مارال هاست مختار در تایید و یا رد درخواست ارائه بکاپ بعد از پایان دوره سرویس می باشد .

تبصره:مشتری سرویس های هاست اشتراکی ، هاست حرفه ای ، هاست ابری ، هاست کلاستر ، هاست پرترافیک و هاست وردپرس تا 5 روز پس از تعلیق سرویس می توانند بکاپ خود را در صورت عدم تمایل به تمدید قرارداد به صورت رایگان دریافت نمایند .

17.8 با توجه محدودیت های نرم افزاری سیستم های بکاپ گیری روی سرور های اشتراکی ، شرکت تعهدی در خصوص بکاپ گیری از سرویس های میزبانی با حجم بالای 3 گیگابایت به صورت رایگان ندارد .

فصل هجدهم: شرایط و قوانین مالی

18.1 نحوه پرداخت در پرتال کاربران درج شده است. به طور عمومي خريدار موظف است مدارک پرداخت خود را تا پايان مدت سرويس نگهداري نمايد.

18.2 خريدار موظف است پرداخت خود را به طور نقدي ويا در وجه حسابهاي اعلام شده در پرتال کاربران بپردازد .در شرايطي که شرکت درراستاي مساعدت با خريدار اقدام به پذيرش چک مدت دار در خصوص فاکتور وي نمايد، با عدم وصول وجه چک، خريدار موظف است در روز سررسيد فورا اقدام به واريز وجه به حسابهاي اعلام شده نمايد و لاشه چک خود را دريافت نمايد در غير اين صورت هزينه تاخير در وصول اسناد ،پيگيري هاي حقوقي ، اياب و ذهاب و ساير موارد نيز بر عهده خريدار خواهد بود ضمنا در اينگونه موارد شرکت حق دارد ضمن تعليق سرويس، فاکتور خريداري که قسمتي از وجه آن در زمان مورد توافق وصول نشده را باطل نموده وخسارات وارده بر شرکت وهزينه سرويس را از آن کسر نمايد.

18.3 به دليل محدوديت هاي نگهداري داده هاي حسابداري، فيش بانکي و يا حواله اي که براي افزايش اعتبار و يا پرداخت يک صورت حساب، تنها تا 6 ماه پس از واريز قابليت استفاده را خواهد داشت.
18.4 شرکت، حق تامين و وصول کليه مطالبات و جرائم ، سود تاخيردر پرداخت و ساير هزينه هاي خود از محل قطع موقت و يا دائم کليه سرويسها و اعتبارات خريدار نزد خود را خواهد داشت و در صورتيکه خريدار فورا به اخطار اعلام شده از سوي شرکت توجه ننمايد حق هر گونه اعتراض بعدي را از خود سلب مي نمايد لازم به ذکر است مدت قطعي سرويس ناشي ازعدم پرداخت مطالبات شرکت به مدت سرويس دهي افزوده نخواهد شد و کليه مسئوليتهاي ناشي از اين نوع قطع سرويس برعهده خريدار ميباشد.

18.5 در صورتيکه شرکت تشخيص دهد هر يک از سرويسها و يا کالاي خريداري شده يک خريدار درزمان تحويل، با حجم بيشتر و يا باامکانات بهتر ويا زمان طولاني تر و يا هر مورد هزينه بر بالاتري از مشخصات مندرج در فاکتور مورد استفاده وي قرار گرفته و يا به هر دليل خريدار به اين حجم بيشتر و يا امکانات بهتر و منابع بيشتر ويا زمان طولاني تر دست پيدا کرده است، حق خواهد داشت مبلغ ما به تفاوت تعرفه اي آنرا از خريدار دريافت نمايد؛ پرداخت اين هزينه براي خريدار اجباري مي باشد و شرکت حق استيفا طلب خود را از نحوه دريافت بدهي هاي خريدار خواهد داشت.

18.6 شرکت براي گسترش خدمات و افزايش سرويس دهي به خريداران خود در بازه هاي مختلف زماني اقدام به انتشار و توزيع بنهاي خريد مي نمايد. لازم به ذکر است که شرکت در پذيرش و يا عدم پذيرش اين بنها دربازه هاي تخفيف و ايام خاص مختار مي باشد.

18.7 براي خريد يک سرويس ميزباني و يا يک بسته نرم افزاري امکان پذيرش بيش از يک بن وجود ندارد.

18.9 هيچ يک از کمک هزينه ها و خدمات مازاد بسته ها قابل تبديل به ارزش ريالي و کسر از فاکتور نمي باشد.

18.9 بازگشت پول :

18.9.1 کلیه سرویس های میزبانی وب به جز موارد اعلام شده در ذیل دارای 10 روز گارانتی باز گشت هزینه بعد از خرید و واریز وجه می باشد .در حال حاضر سرویس های ثبت و انتقال دامنه شامل گارانتی بازگشت هزینه نمی باشد 

18.9.1.1 ملاک  از بازه 10 روز ، از زمان خرید و واریز وجه و نه زمان تحویل  می باشد ، زمان آماده سازی سرویس و ارائه خدمات فنی  جزئی از از بازه خرید می باشد و مبداً محاسبه زمان شروع تحویل سرویس نمی باشد .

سرويس هايي که ضمانت برگشت پول ندارند عبارتند از:

 • سرور های اختصاصی و سرور های ابری ارائه شده توسط شرکت های خارجی که مارال هاست تنها پرداخت خرید را بر عهده دارد 
 • لایسنس های نرم افزاری و نرم افزار های خریداری شده
 • بسته های نرم افزاری طراحی شده توسط شرکت
 • دامنه های ثبت شده
 • هزینه کلیه سرویس ها و خدمات جانبی شامل نصب نرم افزار ها و ستاپ کنترل پنل نصب شده روی سرور
 • گواهینامه های اس اس ال
 • هزینه خدمات مشتریان VIP
 • کلیه سرویس های ارائه شده در جشنواره ها و حراجی های دوره ای به عنوان سرویس ویژه در جشنواره و یا حراج ویژه.
 • کلیه سرویس هایی که به هر نحوی ، کل و یا مبلغی از آن با بن و یا کد های تخفیف ( در جشنواره ها و یا شرایط فروش عادی ) خریداری شده باشد به صورت کامل امکان لغو سرویس ندارد .
 •  هزینه مصرف ترافیک سرور های مجازی ، ابری و اختصاصی داخل ایران در صورتی که  مصرف منصفانه 1 به 10 طبق ماده 9.1 در واحد زمان شروع سرویس دهی تا زمان درخواست لغو سرویس رعایت نگردد .
 • در صورتی که عملیات انجام شده در سرویس مطابق فصل هشتم شامل فعالیت های غیر مجاز باشد به نحوی که به کل و یا بخشی از سرویس ارائه شده خسارت وارد شده باشد .

18.9.2 ضمانت برگشت وجه تنها در خرید سرويس هاي جديد ارائه می شود ، تمديد يا ارتقاي هر سرويس شامل ضمانت برگشت وجه نمي شود.
18.9.3 پس از پايان مدت ضمانت برگشت وجه، هيچگونه درخواستي مبني بر برگشت پول مسموع نخواهد بود

18.9.4 مبالغی که به عنوان افزایش اعتبار در سامانه مدیریت مشتریان توسط مشتری ثبت و پرداخت می شود ، قابل بازگشت نمی باشد و مشتری تنها می تواند از اعتبار موجود سرویس های فعلی را تمدید نماید و یا سرویس جدیدی خریداری نماید ، همچنین بازگشت هزینه سرویس هایی که از اعتبار مشتری خریداری شده اند تنها به اعتبار اکانت مشتری قابل عودت خواهد بود .

18.9.5چنانچه مشتری از سرویس هایی در مارال هاست استفاده نماید که خرید مجدد سرویس به منزله تمدید و یا شارژ اکانت باشد امکان بازگشت هزینه سرویس وجود نخواهد داشت ، این تبصره شامل خرید سرویس دوم به بعد ایمیل مارکتینگ و شارژ سامانه پیام کوتاه می باشد .

18.9.6 برگشت پول با درخواست کتبي مالک تنها  از طريق اعلام يک شماره حساب بانکی توسط خريدار و واريز اينترنتي به آن حساب از طريق سيستم اينترنتي پس از کسر هزينه هاي قرارداد شامل هزينه پيک (در صورتي که وجه توسط پيک دريافت شده باشد) و يا هزينه کارمزد بانک (در صورتي که مبلغ توسط پرداخت آنلاين بانک پرداخت شده باشد) و هزينه امور فني ، مالي واداري ، هزینه های نصب اولیه و یا انتقال فایل ها و معادل 20% ممکن است.

18.9.6.1 طبق قوانین مبارزه با پول شویی واریز وجه مورد درخواست مشتری تنها به حساب بانکی به نام درج شده در ناحیه کاربری مارال هاست امکانپذیر می باشد ، در صورت عدم تطابق اطلاعات مندرج در ناحیه کاربری و شماره حساب اعلام شده ، وجه مورد درخواست به اعتبار اکانت کاربری مشتری واریز خواهد شد .

18.9.7 مارال هاست موظف است ظرف مدت 10 روز پس از تایید درخواست لغو سرویس و محاسبه مبلغ قابل عودت وجه را به حساب اعلام شده توسط مشتری مطابق با بند 18.9.5 واریز نماید .

18.10 بدهي ها :

18.10.1 شرکت با اعلام و اخطار قبلي در خصوص تسويه بدهي هاي معوق حق قطع سرويسي که خريدار براي آن بدهکار است و يا ساير سرويسها و خريدهاي قبلي خريدار را داشته و مي تواند در صورت تمايل با تملک برخي از آنها معادل مبلغ آن در فاکتور فروش (نسبت به مدت اعتبار آن به کل زمان سرويس) از ميزان بدهي (اصل بدهي، جرائم و يا خسارات وارده بر شرکت) کسر نمايد

18.11 جرائم :

18.11.1 شرکت حق دريافت هزينه براي تاخير مشتري در تمديد به موقع سرويسهاي دامنه ميزباني و امثالهم معادل 20 درصد مجموع صورتحساب جهت فعال سازی مجدد سرویس مشتری را خواهد داشت

18.11.2 در صورتی که سرویس خریداری شده توسط مشتری به دلایل عنوان شده در فصل هشتم این قرار داد مسدود شود ، هیچ گونه حق درخواست بازگشت هزینه ای به مشتری چه قبل و یا بعد از 10 روز تعلق نمی گیرد .

18.11.3 شرکت حق دريافت هزينه فني جهت رفع مسدودي يک سرويس را خواهد داشت.

18.12 صورتحساب و قرارد کتبی و رسمی :

18.12.1 به جهت تشویق مشتری جهت خرید سرویس به صورت آنلاین ، کلیه سرویس های ارائه شده در مارال هاست با تخفیف 30 درصد جهت خرید آنلاین قیمت گزاری شده است ، در صورتی که هر سازمان و یا مشتری حقیقی و یا حقوقی به هر دلیل نیاز به ثبت قرارداد رسمی و یا دریافت فاکتور رسمی از مارال هاست داشته باشد سرویس با قیمت واقعی و بدون در نظر گرفتن تخفیف 30 درصدی خرید آنلاین برای مشتری محاسبه خواهد شد . عدد 30 درصد هیچ ارتباطی با مطالبات قانونی نظیر مالیات مستقیم و یا ارزش افزوده ندارد . تنها جهنبه تشویقی جهت خرید آنلاین می  باشد .

18.12.2 مشتری حد اکثر تا 15 روز پس از پرداخت صورتحساب آنلاین ، امکان درخواست صورتحساب رسمی پرداخت خود را دارد و پس از آن تاریخ به درخواست ها ترتیب اثر داده نخواهد شد .

18.13 سرویس های رایگان ارائه شده روی محصولات خریداری شده ، تنها طی همان قرارداد معتبر می باشد و مارال هاست در خصوص محاسبه و عدم محاسبه سرویس های ارزش افزوده که به صورت رایگان روی سرویس خریداری شده ارائه می گردد ، مخیر به دریافت و محاسبه این هزینه ها در هنگام تمدید قرار داد می باشد .

18.14 پرداخت صورتحساب تمدید سرویس به منزله آگاهی کامل مشتری از سرویس دریافت شده در دوره آتی می باشد و هیچ گونه اداعای خسارت ، عدم تطابق سرویس برای دوره های قبلی و دوره تمدید سرویس مسموع نمی باشد و کاربر نمی تواند هیچ گونه ادعا و شکایتی در این خصوص در مراجع قضایی و قانونی ثبت نماید .

فصل نوزدهم: فورس ماژور

شرکت هيچگونه مسئوليتي در برابر عدم انجام تعهدات خود در هنگام موارد فورس ماژور مانند بلاياي طبيعي، جنگ، شورش، آشوب اجتماعي، انفجار، اعتصاب، محدوديتهاي دولتي و تحريم را ندارد. با اين حال در صورت بروز چنين مواردي شرکت تلاش خود را براي کاهش اثرات اين موارد را مي نمايد. بروز هر يک از موارد فورس ماژور موجب تخطي خريداران از شرايط خدمات نخواهد شد.

تحريم و عدم امکان تبادل ارز از موارد فورس ماژور خواهد بود.

فصل بیستم: انقضا و تمدید خدمات

تاريخ تمديد يک سرويس منقضي شده، از زمان تاريخ انقضاء قبلي خواهد بود همچنين شرکت مسئوليتي در قبال نگهداري و ارائه اطلاعات و داده هاي خريدار پس از تاريخ انقضا نخواهد داشت ، انجام تمدید قرارداد در هر زمانی از دوره فعلی سرویس به منزله پذیرش کلیه شرایط قرار داد و ادامه سرویس فعلی تا پایان دوره تمدید قرارداد می باشد ، لذا تمدید قرارداد به عنوان دوره سرویس دهی جدید در نظر گرفته نخواهد شد .

فصل بیست و یکم: پذیرش مورد توافق نامه و ضوابط

با پرداخت مبلغ فاکتور و يا عضويت در سايت شرکت، خريدار مواد توافقنامه و ضوابط شرکت را پذيرفته و نيازي به اخذ امضاء از خريدار وجود ندارد.

فصل بیست و دوم: رویه حفاظت

شرکت درقبال حفاظت کامل از اطلاعات شخصي خريدار مسئول بوده و حق استفاده وارائه به اشخاص ثالث ويا استفاده تبليغاتي را ندارد وتنها در صورت دريافت حکم قضائي اطلاعات شخص مورد تقاضا را بنا بر ضرورت قانوني در اختيار مقام قضائي قرار خواهد داد.

اطلاعات مندرج در Whois دامنه به دليل قابل رويت بودن براي عموم از اين قاعده مستثني مي باشد.

فصل بیست و سوم: خسارت و رفع مسئولیت

23.1 خدمات شرکت به همان شکلي که هستند ارائه مي شوند و هيچگونه گارانتي صريح و ضمني شامل آنها نمي گردد. ضمنا هيچگونه ضمانتي مانند مطابق نياز خريدار بودن، بي عيب بودن، عدم قطعي، امنيت و … ارائه نمي شود. همه ضمانتهاي کتبي و شفاهي در مورد سرويسهاي شرکت که توسط کارکنان يا نمايندگان و يا سايرين ارائه شوند فاقد اعتبار مي باشند. شرکت هيچگونه خسارتي بابت عملکرد سرويس خود به هر نحو نمي پردازد. شرکت تحت هيچ شرايطي مسئول حوادث احتمالي (مانند از دست رفتن داده ها روي سرور) نخواهد بود.

23.2 سقف خسارات اثبات شده توسط مرجع رفع اختلاف به خريدار براي هريک از انواع سرويسها حداکثر معادل هزينه پرداختي آن سرويس توسط خريدار بوده و شرکت هيچگونه مسئوليتي در قبال جبران خساراتي مازاد بر اين مبلغ نخواهد داشت

23.3 در مواردی که اختلال فنی باعث از دسترس خارج شدن سرور میزبانی شود ، شرکت موظف است حد اکثر تا دو برابر زمان قطعی به دوره زمانی سرویس مشتری اضافه نماید ،

23.4 هر گونه محدودیتی که توسط سایر سرویس دهندگان بر روی محصولات ارائه شده از طرف مارال هاست و یا شرکت ها تامین کننده سرویس های مارال هاست ، اعمال شود به واسطه عدم دسترسی فنی مارال هاست جهت رفع مشکل ، مارال هاست مسئولیتی جهت رفع مشکل و یا ارائه سرویس جایگزین نخواهد داشت .

فصل بیست و چهارم: سلب اختیار

عدم اجراي بخشي از ضوابط و مواد توافقنامه شرکت نسبت به خريدار يا ديگران به منزله سلب حق اجراي مواد توافقنامه از شرکت نمي باشد.